Bartłomiej W.

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS (2) Bartłomiej W.

SZCZEGÓŁY

Wnuk Lecha Wałęsy trafił do więzienia. Obiecuje, że nie będzie grypsował

2023-02-01 10:22

Z samego rana pojawiła się wiadomość o wnuku byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy. Jak się okazało, Bartłomiej W. 30 stycznia o 13:11 rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Za kratkami będzie siedział do 13 lipca 2026 roku. Bartłomiej W. miał obiecać, że za kratkami nie będzie grypsować. Za co siedzi wnuk polskiego noblisty?

Bartłomiej W. został skazany na 4 lata więzienia za wydarzenia z 21 maja 2018 roku w Gdańsku. - Działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej po uprzednim użyciu przemocy wobec obywatela Szwecji poprzez uderzenie przedmiotem przypominającym pałkę po całym ciele, przewrócenie na ziemię i kopanie po całym ciele dokonali zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego o wartości 350 złotych – dowiedzieliśmy się. Od odbywania kary odliczono mu 200 dni za pobyt w areszcie w czasie od 1 czerwca 2018 r. do 17 grudnia 2018 r.

Wnuk Lecha Wałęsy w więzieniu

Z naszych ustaleń wynika, że zaraz po dotarciu do aresztu, Bartłomiej W. odbył rozmowę z wychowawcą, podczas której obiecał, że nie będzie grypsował ani nie będzie brał udziału w podkulturze przestępczej. Ocenił swój stan zdrowia jako dobry, zaprzeczył leczeniu odwykowemu czy próbom samobójczym. Wnuk Lecha Wałęsy powiedział, ze ma wykształcenie gimnazjalne i nie posiada wyuczonego zawodu. Pracował jako kierowca-mechanik. Miał także krytycznie odnieść się do popełnionego przez siebie przestępstwa. Stwierdzono, ze nie sprawia problemów wychowawczych, wykazał także inicjatywę konsultacji psychologicznej, na którą został skierowany. Jest żonaty z Martą Wałęsą, nie mają dzieci.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto siedzi teraz w więzieniu?
Dzieci Wałęsy walczą ze sobą w sądzie. Czy Sławomir W. zostanie przymusowo umieszczony w ośrodku odwykowym?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany