Express Biedrzyckiej: Włodzimierz Cimoszewicz

i

Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Express Biedrzyckiej: Włodzimierz Cimoszewicz

Włodzimierz Cimoszewicz o tym, co się stanie, jeśli PiS będzie rządził kolejną kadencję: To będzie już TRAGEDIA dla kraju [Express Biedrzyckiej]

2022-07-05 9:38

We wtorek 5 lipca 2022 gościem Kamili Biedrzyckiej w "Expressie Biedrzyckiej" był : były premier, były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, były marszałek Sejmu, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Włodzimierz Cimoszewicz. Jednym z tematów rozmów będzie zeszłotygodniowy szczyt NATO, a także sprawa wypłat z KPO.

We wtorek 5 lipca 2022 gościem Kamili Biedrzyckiej w "Expressie Biedrzyckiej" jest: były premier, były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, były marszałek Sejmu, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Włodzimierz Cimoszewicz. Z politykiem gospodyni programu porozmawia o obecnej sytuacji politycznej w Europie, na świecie, ale też w Polsce. Kamila Biedrzycka zapyta swojego gościa o to, jak ocenia zeszłotygodniowy szczyt NATO, który miał miejsce w Madrycie, a także o to, jak Cimoszewicz ocenia poczynania władzy w kontekście wypłat z KPO.

Cimoszewicz o wypowiedzi Kaczyńskiego o euro: Ta jego wypowiedź zawierała nieścisłości, a sensu nie miała

Rozmowa zaczęła się jednak od pytania o opinię Włodzimierza Cimoszewicza na temat ostatnich wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, czyli np. tych dotyczących osób transpłociwych, inflacji, a także tego, że euro jest warte 3 zł, złoty się umacnia, a w Niemczech płacą mniej lekarzom. Co to może oznaczać? Cimoszewicz odparł: - On nie do końca rozumie, gdy mówi o tematach ekonomicznych. (...) Generalnie Niemcy są krajem droższym niż Polska, paliwo jest droższe, a z kolei niektóre zakupy spożywcze są tańsze. Gdyby Kaczyński posłużył się pojęciem parytetu siły nabywczej, miałoby to sens, a to sensu nie miało. W sumie ta jego wypowiedź zawierała nieścisłości, a sensu nie miała - przyznał.

Cimoszewicz powiedział też wprost, jak wygląda sytuacja z inflacją, która dręczy Polaków: - Za inflację w 2/3 odpowiada rząd, a w 1/3 sytuacja międzynarodowa.

Cimoszewicz o pieniądzach z UE. Mocna ocena rządu

Kolejny temat to pieniądze z Unii. Co zrobi rząd? - Prawdopodobnie szalenie trudno im jest porozumieć się we własnym gronie, co do niezbędnych posunięć, które odblokowałyby pieniądze. To ich problem politycznej odpowiedzialności. Jeśli są środowiskiem polityków, którzy nie potrafią podejmować istotnych decyzji, to gdyby byli ludźmi uczciwymi to by podali się do dymisji. Nie są w stanie poradzić sobie pieniędzmi z innych źródeł, a teraz nie ma tanich pieniędzy na pożyczenie - ocenił Włodzimierz Cimoszewicz.

Włodzimierz Cimoszewicz o tym, co się stanie, jeśli PiS będzie rządził kolejną kadencję: To będzie już TRAGEDIA dla kraju

Kolejne pytanie dotyczyło relacji rządu i sędziów. - To Polskę kompromituje - mówi jasno Cimoszewicz komentując, że chodzi o temat praworządności w Polsce.

Cimoszewicz o tym, co czeka Polskę, gdy PiS będzie rządziło kolejną kadencję

Zapytany o sytuację polityczną w Polsce ocenił i wyznał, co może się stać, gdy opozycja się nie porozumie i znów skończy się tym, że będzie rządził PiS: - To będzie już tragedia dla kraju i społeczeństwa. Wielu ludzi machnie ręką na mieszkanie w ojczyźnie, wyniosą się do innych normalnych krajów. Polska będzie na tym dramatycznie traciła.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają