SEDNO SPRAWY

Władysław Kosiniak-Kamysz wprost: Rząd jest w ruinie

2022-11-04 8:58

Władysław Kosiniak-Kamysz to gość piątkowego (4 listopada) "Sedna Sprawy" Jacka Prusinowskiego. Prowadzący zapytał szefa PSL o najbardziej aktualne sprawy, takie jak ceny energii, węgla, drożyzny, ale też na temat relacji Polski z Unią Europejską.

Władysław Kosiniak-Kamysz, gdy poprzednim razem był gościem programu "Express Biedrzyckiej" mówił, że nie da rady słuchać premiera Mateusza Morawieckiego: - Słuchanie premiera staje się czynem heroicznym już. To wymaga dużej odporności na dyrdymały, które opowiada. Zastanawiam się, czemu nie mówi o odnawialnych źródłach energii, które zablokował. Zablokował wiatraki dochodząc do rządów, gdzie się fotowoltaika nie opłaca. Nie ma biogazowni. Z tego trzeba się panie premierze wytłumaczyć - powiedział. Czy teraz też tak sądzi? Zapraszamy do oglądania "Sedna Sprawy" z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Szef PSL ostro o rządzie Morawieckiego: Rząd jest w ruinie

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapytany o to, czy mógłby być kandydatem na technicznego premiera ocenił, że na razie nie ma takich planów. - Gotowość opozycji musi być w każdym momencie, ale dziś takiego wniosku nie składamy, nie ma co t określać ram czasowych - przyznał Kosiniak-Kamysz. Ale jak dodał, podstawy o takim wniosku są, bo rząd jest w ruinie. Skąd takie podejrzenia? - Te działania, które rząd prowadzi prowadzą do ruiny. (...) Zrujnowane są relacje z UE, nie ma środków  Unii, to prowadzi w kolejnych etapach do zrujnowania polskiej gospodarki. 

W temacie o środkach z KPO Kosiniak-Kamysz został zapytany o zmianę narracji w obozie władzy, o tym, że trzeba dojść do kompromisu. Czy to się uda? - Leży na stole propozycja, jeśli ustawa zaproponowana przez opozycję zostanie przyjęta, a pomimo to, nie zostaną środki uruchomione, to PiS powie: patrzycie, nie udało się, środków nie ma. A jak będą, to jest korzyść dla wszystkich. 

Sonda
Twoim zdaniem Władysław Kosiniak-Kamysz ma szansę zostać w przyszłości prezydentem Polski?