Putin pokazał się na mszy! Widok jego twarzy może zdziwić. Co się stało?

i

Autor: PAP/EPA

Atak terrorystyczny na premiera Słowacji

Władimir Putin komentuje postrzelenie Roberta Fico! „Tej ohydnej zbrodni nie da się usprawiedliwić”

2024-05-15 19:19

Cały świat wstrzymał oddech po postrzeleniu premiera Słowacji, do którego doszło po wyjazdowym posiedzeniu rządu w miejscowości Handlova. Napastnik został zatrzymany, a premier – walczy o życie w szpitalu. Światowi przywódcy przekazują wyrazy wsparcia i oburzenia, w sprawie wypowiedział się już polski premier i prezydent, odniósł się także do niej Biały Dom. Teraz swój komentarz zamieścił także rosyjski dyktator i zbrodniarz wojenny Władimir Putin.

Kilkadziesiąt minut po pierwszych informacjach o zamachu w rosyjskich mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze komentarze przedstawicieli władz. Na oficjalnym kanale Kremla pojawiło się także krótkie oświadczenie Władimira Putina.

"Tej ohydnej zbrodni nie da się usprawiedliwić. Znam Roberta Ficę jako człowieka odważnego i o silnej woli. Mam nadzieję, że te cechy pomogą mu przetrwać w tej trudnej sytuacji. Proszę przekazać mu najszczersze wsparcie oraz życzenia szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia" – czytamy w komunikacie.

Ostrzej na ten atak zareagował szef Komisji Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej Rosji, Leonid Słucki. Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji zasugerował, że zabójstwo premiera Słowacji byłoby korzystne dla władz krajów Zachodu.

"Zobaczcie, kto na tym zyskuje. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że chcieli zabić Roberta Ficę za jego poglądy polityczne, które nie pasują do stereotypu hegemonii i podwójnych standardów kolektywnego Zachodu" – napisał Leonid Słucki.

O krok dalej idzie inny deputowany Dumy Państwowej Amir Khamitow. Jego zdaniem, atak na premiera Słowacji związany był z jego poglądami dotyczącymi militarnego wspierania Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Warto zauważyć, że Robert Fico otwarcie sprzeciwiał się wspieraniu ukraińskiego reżimu. Nie do końca wierzę, że padł ofiarą zamachu przez czysty przypadek. Jest mało prawdopodobne, aby tak odważne i zdecydowane wypowiedzi przechodziły bez echa. Biały Dom... Myślę, że dla wszystkich jest oczywiste, że jest to polityka kryminalna" – przekonywał Khamitow.

Przypomnijmy: w środę, chwilę przed godziną 15 w słowackich mediach pojawiła się informacja o postrzeleniu premiera Słowacji. Robert Fico został zaatakowany przed Domem Kultury w miejscowości Handlova, gdzie odbywało się posiedzenie rządu.

Polityk podszedł do tłumu zgromadzonego przed budynkiem. W pewnym momencie znajdujący się tam 71-letni mężczyzna oddał kilka strzałów. Słowacki premier został natychmiast przetransportowany do szpitala, a zamachowiec zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Premier Słowacji Robert Fico postrzelony!
Sonda
Czy Putin zdecyduje się na próby broni nuklearnej?