Władimir Putin i Siergiej Szojgu

i

Autor: AP Władimir Putin i Siergiej Szojgu

Władimir Putin - choroba. Prezydent Rosji cierpi na Parkinsona?

2022-04-22 11:50

Od kiedy Władimir Putin i Rosja rozpętali wojnę na Ukrainie, wszyscy zwracają szczególną uwagę na prezydenta Rosji. W tym przyglądają się jego zachowaniu, mimice, gestach. Nie milkną też pogłoski dotyczące tego, czy rosyjskiemu prezydentowi coś dolega, a jeśli tak, to na co choruje Putin. Teraz, po czwartkowym (21.04) spotkaniu Putina z Siergiejem Szojgu znów pojawił się spekulacje na temat stanu zdrowia Putina. Zauważono zachowania, które mogą wskazywać na te występujące przy chorobie Parkinsona.

Od wybuchu wojny na Ukrainie, która rozpoczęła się prawie dwa miesiące temu, czyli 24.02., Władimir Putin nie pojawia się zbyt często w mediach. Od czasu do czasu jednak publikowane są nowe zdjęcia czy nagrania z Putinem. Tuż po wybuchu wojny do sieci trafiło wideo, które pokazywało rosyjskiego prezydenta w otoczeniu stewardes rosyjskich linii lotniczych. Jednak część obserwatorów od razu zauważyła, że naganie wygląd dziwnie, a Putin "przenika" przez mikrofon. Wiele emocji wzbudziło też zdjęcie Putina z pudełkiem od lekarstw w ręku, które było opublikowane na oficjalnym koncie na Twitterze prezydenta Rosji w połowie marca, a tym samym było ostatnim jak dotąd zdjęciem, które tam pokazano.

CZYTAJ: Putin jest bardzo chory?! Współtwórca GROM ujawnia: Ciężko przeszedł covid... 

Potem analizowano każde publiczne wystąpienie Władimira Putina pod kątem tego, czy nie jest ono zmanipulowane. Zresztą, od dłuższego czasu wszyscy pilnie śledzą każdy ruch Putina, jego gesty i ruchy, nawet te najdrobniejsze. Przyglądano się dosłownie wszystkiemu!

Spotkanie Putin - Szojgu. Nagranie wywołało szereg spekulacji. Chodzi o stan zdrowia Putina

W ostatni czwartek, 21.04 Putin spotkał się z ministrem obrony Rosji, Siergiejem Szojgu, jednym ze swoich bliskich współpracowników. Do Internetu trafiło nagranie z ich rozmowy, które wzbudziło ogromne zainteresowanie obserwatorów. Zwrócono uwagę na ruchy Putina, a konkretnie to, że tupał pod stołem nogą, a do tego jedną ręką trzymał się stołu. Pojawiły się spekulacje, że Władimir Putin może mieć objawy takie, jakie towarzyszą chorobie Parkinsona. 

Dziennikarz Illia Ponomarenko z "The Kyiv Independent" napisał na Twitterze: - Czy tylko mi się wydaje, że Putin wygląda mniej zdrowo z każdym dniem wojny? Widzę drastyczną różnicę między teraz a końcem lutego - skomentował. 

Głos zabrała też Louise Mensch dziennikarka i była brytyjska parlamentarzystka, która wprost napisała, że Putin choruje.

Choroba Parkinsona: czym jest i jak się objawia?

Choroba Parkinsona to choroba, która postępuje bardzo powoli. To choroba zwyrodnieniowa ośrodka układu nerwowego. Jakie są objawy choroby Parkinsona? Pierwsze objawy, które zauważają chorzy to spowolnienie ruchów, pewne kłopoty z poruszaniem się, pisaniem. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów tej choroby jest drżenie kończyn. Choremu drąż ręce, ale też nogi. 

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ PUTINA Z POLITYKAMI

Sonda
Czy negocjacje z Putinem mogą przynieść jakieś skutki?
Podpułkownik Przepiórka rozgryzł Putina?! "Nie mam wątpliwości, że to się stanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE