Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Najnowszy sondaż. Kaczyński może otwierać szampana! Złe wieści dla Tuska

Wiemy, dlaczego Kaczyński nie zgodzi się na debatę z Tuskiem! Nie uwierzycie!

2022-06-29 5:00

Politycy Platformy Obywatelskiej chcą, by ziściły się marzenia milionów polskich wyborców! Chodzi oczywiście o debatę Donalda Tuska (65 l.) z Jarosławem Kaczyńskim (73 l.). – Donald Tusk jest gotowy do debaty w każdej chwili! – zapewnia wiceprzewodniczący PO Cezary Tomczyk (38 l.). – Prezes nie staje do debaty z anarchistami! – odbija piłeczkę Marek Ast (64 l.) z PiS.

Polacy coraz częściej zaczynają upominać się o debatę dwóch najbardziej wpływowych polityków w kraju! „To kwintesencja demokracji!” – mówią na wiecach Tuska. „Kaczyński będzie w końcu mógł pokazać Polakom, że Tuskowi nie należy wierzyć” – krzyczą z kolei na spotkaniach PiS.

Co na te słowa odpowiadają członkowie PiS? – Żeby debatować, trzeba mieć program, a Tusk i PO go nie mają. Poza tym z anarchistami do debaty się nie staje i prezes Kaczyński nie będzie brał udziału w żadnej debacie z Tuskiem – mówi członek prezydium KP PiS Marek Ast. Jeszcze ostrzejsze jest zdanie posłanki Dominiki Chorosińskiej (44 l.). – Donald Tusk jest dzisiaj nikim, a Jarosław Kaczyński jest prezesem partii rządzącej od kilku lat. Donald Tusk jest postrzegany jako zdrajca narodu i nie ma sensu go windować – urywa Chorosińska.

Zdaniem polityków PO prawdziwe powody odmawiania debat przez Kaczyńskiego są zgoła inne. – Może prezes się boi? Raz już debatę z Tuskiem przegrał. A teraz niech Kaczyński w ramach treningu opracuje monolog, bo Brejzę myli z Mejzą, a Włocławek z Inowrocławiem – zaznacza Cezary Tomczyk. – Trauma z 2007 r. w PiS na pewno jest. Tusk jest lepszym mówcą niż Kaczyński, ale dziwię się, że nie wystawią Morawieckiego, który mógłby Tuska zagiąć na przykład na płaszczyźnie ekonomicznej – komentuje z kolei politolog dr Bartosz Rydliński.

>>>Jarosław Kaczyński zaapelował do Polaków. Przy okazji wbił szpilę w Tuska

>>>Kasia Tusk pokazała nogi w pełnej krasie! Wiele modelek może jej pozazdrościć

>>>Donald Tusk niesie pizzę do domu. Szok, ile nakupił! [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Sonda
Czy chcesz nowej debaty Tusk-Kaczyński przed przyszłorocznymi wyborami?
Express Biedrzyckiej - dr Anna Materska-Sosnowska: Kaczyński nadal boi się Tuska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE