Beata Szydło

i

Autor: AKPA

Wielkie wsparcie dla Beaty Szydło! Marszałek stanął w obronie byłej premier

2021-05-07 17:41

Beata Szydło została w kwietniu powołana przez wicepremiera Piotra Glińskiego na członka Rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Po tej decyzji na ministra kultury i byłą premier spadła fala krytyki. Wyznaczenie Beaty Szydło do pełnienia tej funkcji zostało przez niektórych członków rady uznane za upolitycznienie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Część z nich, w ramach protestu, zrezygnowała z zasiadania w radzie. W obronie Beaty Szydło stanął Witold Kozłowski, marszałek Małopolski, który stwierdził, że zarzuty te są chybione i krzywdzące dla byłej premier.

Beata Szydło w Radzie przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

Beta Szydło nie kryła dumy po tym, jak została powołana do Rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

- Dziękuję premierowi Piotrowi Glińskiemu za powołanie w skład Rady Muzeum przy Auschwitz Museum. Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem – pisała wtedy na Twitterze.

Nie wszystkim jednak spodobała się decyzja wicepremiera Glińskiego. Posypały się rezygnacje z zasiadania w radzie. Zrezygnowali m.in.: historyk Marek Lasota; filozof i matematyk, działacz mniejszości żydowskiej Stanisław Krajewski czy była wicedyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau i przewodnicząca Rady w poprzedniej kadencji Krystyna Oleksy. Byli już członkowie rady wskazywali na upolitycznienie tej instytucji przez nominację dla Beaty Szydło.

Nie przegap: Beata Szydło w Radzie Muzeum Auschwitz. Fala rezygnacji. Co tam się dzieje?

Wsparcie dla Beaty Szydło

Beatę Szydło w obronę wziął marszałek Małopolski Witold Kozłowski, który do sprawy odniósł się w specjalnym oświadczeniu.

Sugestie o rzekomym upolitycznianiu Rady Muzeum uważam za całkowicie chybione, nieprzemyślane, krzywdzące dla człowieka i przede wszystkim, nad czym szczególnie ubolewam, bardzo szkodliwe dla Polski – napisał Kozłowski.

Marszałek podkreślił, że Beata Szydło została wskazana do rady przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

Mogę więc powiedzieć, że Pani Beata Szydło jest w Radzie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau również reprezentantem całej Małopolski. Jako Marszałek Województwa Małopolskiego, jako Małopolanin, jestem z tego powodu dumny – podkreślił Kozłowski.

Rada Muzeum to ciało opiniodawcze powoływane przez ministra kultury. Zasiadają w nim przedstawiciele różnych środowisk. Zadaniem rady jest m.in. ocena rocznego planu działalności instytucji.

Nie przegap: Beata Szydło poniżona przez księdza Wojciecha! Jak ona teraz pójdzie do kościoła?!

Beata Szydło w Brukseli. Wygląda mizernie
Sonda
Czy Beata Szydło byłą dobrą premier?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE