Donald Tusk

i

Autor: AP Najnowszy sondaż partyjny. Tusk zblednie, gdy to zobaczy

Wielkie porządki Tuska w partii! Mocne nazwiska na bocznym torze. Będzie gorąco!

2021-09-17 11:50

Donald Tusk szykuje wielkie porządki w Platformie Obywatelskiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kilku prominentnych polityków zostanie odstawionych na boczny tor. Donald Tusk miał już podjąć pierwsze decyzje personalne. Okazją do zmian będzie jutrzejsza Konwencja Krajowa. Co na to ofiary rewolucji kadrowej Donalda Tuska?

Donald Tusk już od ponad dwóch miesięcy twardą ręką rządzi w Platformie Obywatelskiej. Spekuluje się, że był premier ma już dość niesubordynacji niektórych posłów Koalicji Obywatelskiej. Donald Tusk miał już rozmawiać z Michałem Szczerbą, Dariuszem Jońskim i Klaudią Jachirą o aktywności medialnej polityków, szczególnie na granicy polsko-białoruskiej. Najtrudniej będzie przywołać do porządku niepokornego Franciszka Sterczewskiego.

Nie przegap:

- Twarde rządy Donalda Tuska. Znani posłowie na dywaniku

- Wiemy, co Sterczewski miał w torbie dla migrantów. Zawartość zaskoczy każdego

Jak donosi tygodnik "Wprost" Donald Tusk planuje wielkie zmiany w regionach. Szefem dolnośląskich struktur PO nie będzie Grzegorz Schetyna. Tusk widzi na tym stanowisku prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, kontrkandydatem ma być Michał Jaros. Schetyna już zareagował na plany Tuska i stwierdził, że nie będzie kandydował. - Ja nie będę startował, ponieważ chcę zająć się polityką, chcę wrócić do polityki - stwierdził w Radiu Zet. Podobny los ma spotkać Sławomira Neumanna, która ma stracić funkcję szefa regionu pomorskiego PO. O to stanowisko mają powalczyć Agnieszka Pomaska i marszałek województwa Mieczysław Struk. 23 października mają odbyć się wybory na szefa PO. Najprawdopodobniej Donald Tusk nie doczeka się kontrkandydata.

Nie przegap: Sławomir Neumann wylewa siódme poty na treningu. Upał mu niestraszny!

Sonda
Jak oceniasz powrót Donalda Tuska na fotel szefa PO?
Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Tusk nie odbierze wyborców PiS-owi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają