Klaudia Jachira

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Klaudia Jachira

Kto by pomyślał?

Wielka zmiana u Klaudii Jachiry! W końcu się udało

2023-03-08 13:28

Klaudia Jachira zasłynęła z happeningów, jakie często organizowała, nawet w Sejmie. Z kolei jej przemowy zawsze były bardzo emocjonalne. Teraz w życiu posłanki nadszedł czas na zmianę. Jak się okazało, odeszła z KO, a zasiliła szeregi partii Zielonych!

Klaudia Jachira była związana z KO od 2019 roku, jednak przez ten czas aktywnie współpracowała z Zielonymi. Brała udział w ich spotkaniach, a także podobnie głosowała. Próbowała nawet założyć biuro poselskie w Białowieży razem z współprzewodniczącą Zielonych, Urszulą Zielińską. Mimo to Klaudia Jachira miała znacznie inny ogląd na kwestie gospodarki niż Zieloni. Ci bowiem są za silną interwencją państwa, a  Klaudia Jachira przedstawia swoje poglądy jako Liberalizm gospodarczy. Mimo to w końcu udało im się dojść do porozumienia. Na posiedzeniu Rady Krajowej Zielonych zadecydowano, że ta może dołączyć do ich partii. - Chodzi o to, że nie będąc członkiem żadnej partii miałaby problem z kandydowaniem z list KO, a tak dostanie miejsce z puli Zielonych – powiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków Zielonych. 

8 marca podczas konferencji w Sejmie wystąpili współprzewodniczący Zielonych Urszula Zielińska i Przemysław Słowik, którzy poinformowali o dołączeniu do nich Klaudii Jachiry. Sama zainteresiwana również zabrala głos. - Z Zielonymi łączą mnie wspólne wartości, chęć życia w otwartej, demokratycznej Polsce, gdzie każdy może kochać, mówić to, na co ma ochotę, gdzie wszyscy chcemy przejść na zieloną stronę mocy - mówiła Klaudia Jachira.

Sonda
Czy lubisz Klaudie Jachirę?
Campus Polska 2022 Posłanka KO Klaudia Jachira