Wielka czystka Morawieckiego. Wszystkie ministerstwa ZAGROŻONE

2018-03-03 9:35

Nerwowa atmosfera zaczęła panować w gabinetach politycznych ministrów rządu PiS. Mateusz Morawiecki podobno jest zdeterminowany w działaniu na rzecz "odchudzenia" administracji publicznej. Jak wynika z ustaleń WP, redukcja w gabinetach dosięgnie w mniejszym lub większym stopniu wszystkie resorty. A to oznacza, że wielu urzędników straci - często dobrze płatne - posady.

Szykuje się wielka czystka Mateusza Morawieckiego. - Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową i w związku z tym również dokonamy pewnych przeglądów nie tylko personalnych, ale również finansowych - zapowiedział premier podczas wizyty w Poznaniu. Przegląd ministerstw dotyczyć ma nie tylko szeregowych urzędników, lecz także najbliższych współpracowników szefów resortów. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że pracę stracić aż 20 proc. wiceministrów. Więcej informacji na ten temat szef rządu ma przekazać w przyszłym tygodniu, ale decyzję o "odchudzeniu" ministerstw ponoć już podjął.

Wyliczenia TVN24 wskazują, że w rządzie Mateusza Morawieckiego w tej chwili pracuje 96 osób w randze ministra lub wiceministra. Wygląda na to, że wkrótce ta liczba radykalnie się zmniejszy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE