Grzegorz Braun

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SE Grzegorz Braun

Iustitia mówi o popełnieniu przestępstwa

Wielka burda z udziałem posła Brauna w krakowskim sądzie! Wyniósł choinkę?! Interweniowała policja

2023-01-27 17:26

Poseł Konfederacji dobrze wie, jak zadbać o rozgłos. Tym razem Grzegorz Braun dokonał głośnej interwencji poselskiej w Sądzie Okręgowym w Krakowie, ponieważ nie podobała mu się choinka. Problemem dla Brauna były jej ozdoby: flagi UE i Ukrainy oraz hasła wspierające niezależność sędziów oraz popierające osoby LGBT.

Potłuczone bombki

Całe zajście zarejestrowali sędziowie krakowskiego oddziału stowarzyszenia Iustitia. Poszło o stojącą w hallu sądu choinkę. Była bowiem ozdobiona flagami UE oraz Ukrainy, a także hasłami wspierającymi sędziów. Niektóre odnosiły się do środowiska LGBT, represjonowanego przez rząd PiS.

Leszek Miller bezwzględny dla opozycji. „Paraliż intelektualny”

Interwencja poselska do drzewka

Co się dokładnie stało? Trudno powiedzieć. Na nagraniu widać posła Grzegorza Brauna, który kłóci się z policjantem. Obaj wyszli z sądu i podeszli do wyrzuconej do kosza na śmieci choinki. Obok leżały potłuczone bombki. Można się domyślać, że poseł Konfederacji wyrzucił stojącą w sądzie choinkę, gdyż nie podobały mu się ozdoby.

Onet rozmawiał z sędzią Marzeną Stoces, prezes krakowskiego oddziału Iustitii, która opowiedziała, że poseł Braun dał się wylegitymować policji, ale powołał się na interwencję poselską, że działał w jej ramach.

Duda i Zełenski uczcili 78. rocznicę wyzwolenia Auschwitz. Poruszające słowa

Iustitia zamierza złożyć przeciwko Braunowi zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wystąpiła do sądu o zabezpieczenie nagrań z monitoringu.

Sprawca afery odniósł się do sprawy na Twitterze: „Eksponowanie w gmachu sądu rekwizytów (...) nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji” – napisał słynący z kontrowersji przedstawiciel Konfederacji.

Dlaczego Konfederacja PRZEGRA WYBORY? Ekspert NIE MA WĄTPLIWOŚCI
Sonda
Lubisz Grzegorza Brauna?
Nasi Partnerzy polecają