Donald Tusk

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz

RELACJA NA ŻYWO

Wiec Tuska we Wrocławiu. Lider PO wyśmiał Kaczyńskiego

2023-06-24 13:56

Donald Tusk po wielkim sukcesie jakim bez wątpienia był marsz 4 czerwca, postanowił pójść za ciosem i zorganizował kolejną wielką manifestację. Tym razem lider opozycji spotkał się z wyborcami na wiecu we Wrocławiu. O czym mówił były premier?

Wiec Donalda Tuska we Wrocławiu 24 czerwca to kolejna okazja, by zamanifestować swoją niechęć do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwnicy rządzącego ugrupowania spotkają się na wiecu we Wrocławiu, manifestacja ma się rozpocząć o godzinie 13. Lider PO zachęcał wszystkich do wzięcia udziału w marszu i jednocześnie podkreślił, że PiS przestraszyło się Łodzi i uciekło na Dolny Śląsk. - Rzucili wam wyzwanie pisowcy, przestraszyli się Łodzi i postanowili najechać Dolny Śląsk. Tak, to jest wyzwanie dla was wszystkich, którzy macie Polskę w sercu, którzy wierzycie w dumny Dolny Śląsk i w dumny Wrocław. Bądźmy tam razem, bardzo mi na tym zależy - mówił na niedawnym nagraniu. Warto pamiętać, że partia Donalda Tuska zaczęła piąć się w sondażach i traci do Prawa i Sprawiedliwości około czterech procent poparcia. Jednocześnie spadły notowania Lewicy i Trzeciej Drogi, koalicji PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. Zyskuje za to Konfederacja. Więcej w naszym sondażu: Dramat Hołowni i Kosiniaka-Kamysza. Gigantyczny spadek

NACIŚNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ STRONĘ

Na żywo

Wiec Tuska we Wrocławiu

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

13:55

Na tym kończymy naszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami.

13:53

- Prezes Kaczyński udzielił dziś rano długiego wywiadu i jeszcze nie zauważył, że w Rosji wybuchła wojna domowa. Czym się zajął? Powiedział wprost, że wrócił do rządu, bo najważniejsza dla niego jest partia i że całą pracę w rządzie ma zamiar poświęcić swojemu sukcesowi wyborczemu - ocenił były premier. 

13:44

13:42

Zakończyło się przemówienie Donalda Tuska we Wrocławiu. Lider PO podziękował wszystkim za obecność i zapowiedział kolejny marsz i wiec. Z głośników rozbrzmiewa piosenka grupy Lombard "Przeżyj to sam".

13:37

13:32

Według Donalda Tuska w wiecu we Wrocławiu bierze udział około 20 tysięcy osób.

13:27

Donald Tusk musiał przerwać przemówienie i wezwał lekarza na pomoc. Prawdopodobnie jedna z osób zgromadzonych w tłumie poczuła się słabiej. Z pomocą pośpieszył Bartosz Arłukowicz, europoseł PO, który z wykształcenia jest lekarzem.

13:24

- Dzisiaj te dziesiątki tysięcy ludzi z Wrocławia, Dolnego Śląska, z całej Polski to kolejny dowód na to, że Polska się przebudziła, że olbrzym się obudził i że jesienią - ten marsz, który zaczęliśmy, ten marsz pół miliona w Warszawie - zakończymy jesienią zwycięstwem. Dziś znowu cała Europa widzi, że tu jest Polska - stwierdził Donald Tusk.

13:20

13:12

Donald Tusk zaatakował Jarosława Kaczyńskiego za to, że podczas porannego wywiadu w RMF FM nie odniósł się do wydarzeń w Rosji. 

13:10

13:07

Donald Tusk odniósł się do wydarzeń w Rosji. Jak stwierdził, trwa tam wojna domowa. Zaznaczył, że to kraj, który jest mocarstwem nuklearnym. Jak opisał, to bardzo trudny moment. - To nie jest czas, żeby pozwalać sobie na aluzje i dowcipy - powiedział lider PO.

13:02

Rozpoczyna się przemówienie Donalda Tuska. Lider PO zaczął od podziękowań. Tuż przed jego przemówieniem odśpiewano hymn Polski.

12:59

Już za chwilę rozpocznie się wielki wiec Donalda Tuska. Wokół sceny jest mnóstwo ludzi. Tłum krzyczy "Donald Tusk!"

12:50

Wkrótce rozpocznie się marsz Donalda Tuska we Wrocławiu. Bądźcie z nami!

Express Biedrzyckiej - Donald Tusk