Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

To daje do myślenia

Wicepremier odczytał list Jarosława Kaczyńskiego! Bardzo mocna treść

2023-02-26 12:41

Nie może być mowy o silnej Rzeczpospolitej bez dostatniej polskiej wsi, bez rozwiniętych obszarów wiejskich oraz bez rozwijającego się prężnie rolnictwa - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński do uczestników IX Kongresu Rolnictwa RP zwołanego w niedzielę w Warszawie. List oczytał wicepremier Henryk Kowalczyk.

Jarosław Kaczyński: Szanse na lepsze życie nie są nam dane raz na zawsze 

Jarosław Kaczyński podkreślił, że obrady kongresu odbywają się w szczególnym czasie, bo dwa dni temu minął rok od początku barbarzyńskiej, pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Jak zauważył, ta wojna wyciska piętno na wszystkich dziedzinach życia. - Przede wszystkim jest wielkim zagrożeniem dla naszej wolności i niezależności. Uzmysławia nam, że niepodległość, samostanowienie o sobie, realizacja naszych narodowych interesów i polskiej racji stanu, a tym samym szanse na lepsze życie nie są nam dane raz na zawsze - zaznaczył prezes PiS. Kaczyński napisał, że wojna uwypukla także to, że jako wspólnota i indywidualnie ciągle musimy wzmacniać naszą suwerenność we wszelkich aspektach i pracować na to, aby "Rzeczpospolita była jak najsilniejszą duchem i gospodarką". - Rzecz jasna, nie może być mowy o silnej Rzeczpospolitej bez dostatniej polskiej wsi, bez rozwiniętych obszarów wiejskich oraz bez rozwijającego się prężnie rolnictwa - podkreślił.

Jarosław Kaczyński: Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy

Jarosław Kaczyński dodał, branża rolnicza jest wyjątkowa trudna i stale narażona na różnego typu ryzyka. Jego zdaniem "wojna na Ukrainie oraz szybko narastająca radykalizacja sił głównego nurtu w Unii Europejskiej piętrzą nowe niebezpieczeństwa, problemy i wyzwania". - Dokładamy starań, by się z nimi uporać. Ocena naszych działań może być różna, ale pragnę państwa zapewnić, że będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, na rzecz pomyślności polskiego rolnictwa - stwierdził prezes PiS. List Jarosława Kaczyńskiego zaadresowany do przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomira Izdebskiego na kongresie odczytał wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Joanna Senyszyn o testamencie Jarosława Kaczyńskiego
Nasi Partnerzy polecają