Anna Kornecka odpowiada

i

Autor: MRPiT Anna Kornecka

PILNE! Wiceminister od Gowina wyleciała z rządu! Tym właśnie podpadła

2021-08-04 16:46

Anna Kornecka to dumna przedstawicielka Porozumienia Jarosława Gowinie w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii w ostatnim czasie pojawia się w mediach, gdzie dość krytycznie wypowiada się o Polskim Ładzie. Nieoficjalne ustalenia wskazywały, że cierpliwość premiera względem Korneckiej właśnie się skończyła i zostanie ona pozbawiona swojego stanowiska! Tak też się właśnie stało, o czym poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak nieoficjalnie donosiła interia.pl, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka z Porozumienia najprawdopodobniej zostanie zdymisjonowana. Jakby tego było mało, decyzja w tej sprawie miała zapaść nawet dzisiaj. - Decyzja w sprawie dymisji Anny Korneckiej praktycznie już zapadła, wiceminister najprawdopodobniej opuści rząd w tym tygodniu - miała przyznać osoba z najbliższego otoczenia premiera. Według portalu ostateczna decyzja w sprawie dymisji Korneckiej ma zapaść w najbliższych godzinach.

Zobacz: Ostatni wywiad Andrzeja Leppera. - Niech pan uważa... [TAJEMNICZE NAGRANIA]

Czym podpadła Kornacka? Nade wszystko krytyką flagowego programu rządu, czyli Polskiego Ładu. Szalę goryczy względem niej miały przelać wtorkowe wypowiedzi Korneckiej w mediach m.in. w sprawie rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Jej zdaniem są one szkodliwe dla przedsiębiorców. Zastępczyni Jarosława Gowina w programie ”Jeden na Jeden” Na TVN24 stwierdziła, że ”wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet podatnicy ci najmniejsi, którzy rozliczają się kartą podatkową, oni też na tych rozwiązaniach tracą. Tracą bardzo wiele, bo to nie jest 50-100 złotych miesięcznie. To są bardzo często kwoty w tysiącach złotych”. - Najważniejsze jest, żeby nie podwyższać podatków w najtrudniejszym gospodarczo momencie. Dlatego protestujemy, dlatego zapowiadamy, że takich rozwiązań w takim kształcie nie poprzemy - dodawała, czym wywołała wściekłość na szczytach władzy.

Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!

To jednak nie jedyne zarzuty względem niej. Rozmówcy portalu wskazali, że Kornacka wciąż nie przygotowała dwóch ustaw z Polskiego Ładu. Chodzi o rozwiązania prawne dotyczące budowy domów do 70 m2 oraz wkładu własnego do kredytów mieszkaniowych, które ma gwarantować państwo. - Nasi rozmówcy z Kancelarii Premiera uważają, że Kornecka bardziej dba o interesy deweloperów, niż obywateli. Choćby dlatego, że miała namówić posłów Porozumienia, by poparli razem z opozycją poprawkę Senatu dotyczącą maksymalnych stawek procentowych, według których ma być wyliczana wysokość składki na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny (z 2 proc. na 1 proc. oraz z 0,2 proc. na 0,1 proc.). Kornecka ma także optować za tym, żeby na działce o powierzchni 1000 m2 mógł stać tylko jeden 70-metrowy dom bez pozwolenia - aby wybudować dwa, potrzebna byłaby działka o pow. 2 tys. metrów. To także ona ma być odpowiedzialna za nowelizację prawa spółdzielczego, którą krytycznie oceniło m.in. Rządowe Centrum Legislacji - czytamy.

AKTUALIZACJA:

Doniesienia portalu potwierdziły się. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że premier Mateusz Morawiecki zdecydował się zakończyć współpracę z Kornecką:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE