Koronawirus

i

Autor: pixabay.com Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń?

Wiadomo, ile osób w Polsce zaraziło się wariantem delta. GIS podał niepokojące dane

2021-07-21 18:02

Wariant delta staje się coraz powszechniejszy na świecie. W Polsce także notuje się coraz więcej przypadków osób, które zaraziły się właśnie tą mutacją. Niebawem ich liczba może jeszcze wzrosnąć, bowiem wariant delta jest wiele bardziej zakaźny niż inne, z jakimi do tej pory mieliśmy do czynienia. Ile osób w Polsce zaraziło się tą mnutację koronawirusa? Główny Inspektorat Sanitarny przekazał niepokojące dane.

Wariant delta, choć nie jest jeszcze tak powszechny jak podstawowy koronawirus, jest coraz bardziej widoczny. Świadczą o tym informacje przekazane przez GIS. - Do dnia dzisiejszego w Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostało zarejestrowane 196 przypadków tej mutacji. I szacujemy, że w tej chwili ta mutacja sięga około 45-46 proc. wszystkich przypadków zakażeń w Polsce – mówił na konferencji Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny. Zaznaczył, że 60 proc. osób, u których stwierdzono wariant delta, to ludzie poniżej 39. roku życia. Dla porównania, najbardziej wyszczepiona grupa, czyli osoby po 60. życia, stanowią tylko 14 proc. tych zakażeń. Według Saczka świadczy to o skuteczności szczepionek.

Nie przegap: Gigantyczne nagrody za walkę z koronawirusem dla ludzi Dworczyka

Główny Inspektor Sanitarny zaapelował także, aby ci, którzy jeszcze się nie zaszczepili, zrobili to właśnie teraz. - Jest to w tej chwili najlepszy okres do szczepienia, dlatego, że poziom zakażeń jest stosunkowo niski, co też pozwala dać ten okres czasu na uzyskanie odpowiedniej odporności po szczepieniu – przekonywał.

Zobacz: Dramat ludzi cierpiących na schorzenia jelit. "Po leki musimy jeździć 200 km"

Ponadto zaznaczył, ze najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia wariantem delta jest przestrzeganie zasad reżimu sanitarno-epidemiologicznego, czyli częste mycie i dezynfekowanie rąk, zachowywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek w zatłoczonych miejscach.

Sonda
Czy jesteś już po szczepieniu na COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany