To już pewne

Wiadomo, co z przyszłością Jarosława Gowina. Wielkie zaskoczenie, zdecydował się!

2023-06-17 11:38

Jarosław Gowin w polskim parlamencie zasiadał od 2005 roku. Wtedy dostał się do Senatu z list Platformy Obywatelskiej. Dwa lat później wstąpił do partii Donalda Tuska i został liderem listy PO w okręgu krakowskim. W późniejszych latach Jarosław Gowin zbliżył się do PiS, by z hukiem zakończyć współpracę z nim dwa lata temu. Teraz były wicepremier wydał oświadczenie. Wiadomo już, o z przyszłością Jarosława Gowina. Dla wielu ludzi będzie to wielkie zaskoczenie.

Jarosław Gowin oświadczenie: To był zaszczyt

Jarosław Gowin nie będzie startował w jesiennych wyborach parlamentarnych. To już pewne. Jak sam przyznał, decyzję podjął już wiele miesięcy temu. - Nie ma dla mnie ważniejszego i cenniejszego wyrazu zaufania. Wszystkim Polkom i Polakom dziękuję za rozmowy i spotkania, także za słowa krytyczne, których nigdy nie lekceważyłem - napisał były wicepremier w oświadczeniu opublikowanym przez portal Interia. - Obowiązki rządowe traktowałem w kategoriach służby Ojczyźnie i najwyższego zaszczytu. Jako minister nadzorowałem wydatkowanie ponad 150 mld złotych. Zawsze dokładałem wszelkich starań, by środki te były spożytkowane należycie, zarówno pod względem uczciwości, jak i celowości ich wykorzystania - podkreślił Jarosław Gowin. 

Jarosław Gowin dziękuje za oddanie i lojalność

Były lider Porozumienia zwrócił się także do koleżanek i kolegów z partii. - Dziękuję za Wasze oddanie i lojalność. I to zarówno wtedy, gdy odnosiliśmy wyborcze sukcesy i tworzyliśmy rząd RP - jak i wtedy, gdy w poczuciu odpowiedzialności za Polskę zablokowaliśmy niedemokratyczne wybory kopertowe, sprzeciwiliśmy się zawetowaniu unijnego budżetu, wprowadzeniu podatku medialnego, lex TVN czy Polskiego Ładu - napisał Jarosław Gowin, który w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Były wicepremier cierpiał na depresję, o czym opowiadał w programie "Politycy od kuchni"

W naszej galerii prezentujemy, jak mieszka Jarosław Gowin

Politycy od kuchni | Jarosław Gowin