Mateusz Morawiecki

i

Autor: Screen FB/Mateusz Morawiecki

Pilne!

Ważne spotkanie premiera Morawieckiego i prezydenta Litwy. Wizyta na Przesmyku Suwalskim

2023-08-02 21:14

W czwartek 3 sierpnia odbędę pilne spotkanie z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą na Przesmyku Suwalskim. Współpraca Polski i Litwy jest niezbędna w obliczu zagrożeń i prowokacji - poinformował w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Pilne spotkanie na Przesmyku Suwalskim

W czwartek, 3 sierpnia, o godz. 10. w Suwałkach premier Mateusz Morawiecki spotka się z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą."Kilka dni temu ostrzegałem przed kolejnymi prowokacjami związanymi z pojawieniem się na Białorusi Grupy Wagnera i - jak się okazuje - nie musieliśmy długo na nie czekać" - powiedział premier w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Mówił też o eskalowaniu napięcia przywołując organizowane na Morzu Bałtyckim ćwiczenia rosyjskiej marynarki.

"Takich prowokacji będzie więcej i będą one obliczone na tworzenie zamieszania w Polsce i w innych krajach NATO, szczególnie w naszym regionie, dlatego jutro odbędę pilne spotkanie z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą na Przesmyku Suwalskim " - poinformował Morawiecki. "Współpraca Polski i naszego sojusznika - Litwy - jest niezbędna w obliczu tych zagrożeń i prowokacji" - dodał premier. 

Sonda
Czy obawiasz się prowokacji ze strony Grupy Wagnera?
Raport Złotorowicza - Marek BUDZISZ