Olesno. 24-latek bez maseczki znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Był pijany

i

Autor: Mammiya/cc0/pixabay Pijany 24-latek nie miał założonej maseczki i awanturował się podczas interwencji podjętej przez policjantów.

Wariant Delta to jeszcze nie koniec? "Wirus szykuje się na wojnę z nami"

2021-07-01 6:30

Wariant Delta nie ustępuje! Ta bardziej zaraźliwa mutacja koronawirusa jest coraz bardziej widoczna na świecie. Jak się okazuje, być może przyjdzie nam się zmierzyć z jeszcze innymi odmianami koronawirusa, nawet groźniejszymi niż wariant Delta. Dlaczego tak się dzieje? Opowiedział nam o tym doktor Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Jego słowa są bardzo niepokojące. Każdy powinien wziąć je do serca.

Wariant Delta jak na razie jest jeszcze dosyć tajemniczy. Wciąż jest zbyt mało danych, by móc wiele powiedzieć na jego temat z całą pewnością. Faktem jest, że ta mutacja jest o wiele bardziej zaraźliwa, a do tego charakteryzuje się szybszą transmisją Covid-19. Daje też nieco inne objawy, niż wariant Alpha. W tym przypadku chorzy tracili nie węch czy smak, a słuch. Pojawiają się także objawy związane z przewodem pokarmowym, takie jak biegunki, bóle brzucha czy nudności. Istnieje obawa, że powstaną kolejne, jeszcze bardziej niebezpieczne warianty. - Koronawirus doskonali swoje możliwości ataku. Głównie dochodzi do sytuacji, gdzie warianty, czy to będzie Delta Plus czy to będzie jakaś inna, są trudniejsze do obrony - powiedział nam doktor Sutkowski.

Nie przegap: Wariant Delta ma niepokojące objawy. Łatwo je pomylić z inną chorobą

Jak się okazuje, najbardziej narażone są osoby młode, które jeszcze się nie zaszczepiły. - Dzieje się tak, bo wirus rozmnaża się w środowiskach osób młodszych, bo dużo osób starszych jest zaszczepionych - stwierdził lekarz w rozmowie z "Super Expressem".

Zobacz: Wariant Delta koronawirusa w Polsce. Kiedy trzecia dawka szczepionki? Jest termin

Koronawirus wykorzystuje organizmy młodych ludzi jak "worki treningowe". Dzięki temu może dalej się rozwijać. - U osób młodszych może łatwiej doprowadzić do groźniejszych możliwości mutacji, bowiem mają one sprawniejszy układ immunologiczny. W takiej sytuacji wirus może się dostroić, spowoduje dodatkowe zbrojenie się i będzie miał dodatkowe narzędzia - mówił ekspert. - Wirus się zmienia i przygotowuje się na kolejną wojnę z nami - podkreślił.

Warto pamiętać, że szczepienie nawet jeśli nie uchroni przed Covid-19, to znacznie złagodzi to, w jaki sposób będziemy przechodzić chorobę, nawet w przypadku wariantu Delta. Dlatego każdy, kto jeszcze się nie zarejestrował, powinien rozważyć przyjęcie szczepionki jeszcze w wakacje, zanim nastąpi czwarta fala pandemii.

Sonda
Czy wprowadzenie odpłatności za usługę przy szczepieniu to dobre rozwiązanie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany