Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Mocne słowa

Waloryzacja 500 plus. Kiedy i czy w ogóle nastąpi? Kaczyński wyjaśnia

2022-10-17 18:25

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Częstochowie odpowiedział na długo zadawane już przez społeczeństwo pytanie. Chodzi bowiem o waloryzację 500 plus. Jakiś czas temu była minister rodziny i eurodeputowana Elżbieta Rafalska w rozmowie z "Super Expressem" nie rozpatrywała nawet możliwości podniesienia wysokości świadczenia. Teraz prezes PiS okazuje się, że dopuszcza taką ewentualność.

Waloryzacja 500 plus możliwa? Jarosław Kaczyński nie wyklucza

Na początku października Elżbieta Rafalska w rozmowie z "Super Expressem" przedstawiła argumenty, dlaczego waloryzacji 500 plus prawdopodobnie nie będzie. Jako jeden z powodów został wymieniony państwowy budżet, a raczej jego zasób. - Mamy jasne stanowisko rządu i trzeba je szanować. Waloryzacji świadczenia wychowawczego, czyli tego naszego 500+ nie będzie, ale jest cenne, że nie tylko utrzymuje się wszystkie dotychczasowe programy, ale że te programy były rozwijane - mówi w rozmowie z "Super Expressem". Dodała także, że rząd wspiera obywateli w trudnej sytuacji ekonomicznej i podjął inne kroki, aby pomagać. - Trzeba popatrzeć trochę szerzej na to, bo na szereg działań osłonowych, duża część z nich była kierowana o niższych kryteriach - mówiła nam.

Jednak ewidentnie doszło do jakiejś zmiany w szeregach władzy. Podczas wizyty w Częstochowie Jarosław Kaczyński poinformował jednak, że toczą się pewne rozmowy na ten temat. - Myśli się o jakichś rewaloryzacjach, ale nie mogę w tej chwili nikomu niczego obiecywać - przekazał. Na spotkaniu z wyborcami mówił też o niżu demograficznym i problemie z niskim przyrostem liczby dzieci. - Na przykład nasza sytuacja demograficzna, bardzo niewielka liczba dzieci - rozprawiał. 

Poniżej galeria zdjęć majątku Jarosława Kaczyńskiego

Sonda
Czy waloryzacja 500 plus powinna nastąpić jeszcze w tym roku?
Wkurzeni Polacy ŻĄDAJĄ podwyżki 500 plus. 1000 plus będzie mało! | Komentery
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany