Lech Wałęsa w młodości i w późniejszych latach

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS

Mocne wystąpienie

Wałęsa zaapelował w Gdańsku, by "wreszcie zrobić porządek" w kraju

2023-06-03 14:28

Były prezydent zaapelował, by "wreszcie zrobić porządek" w kraju, cytuje Polsat News. Jak dodał, - Pozwoliliśmy, by populiści, demagodzy i prowokatorzy przejęli władzę - powiedział Wałęsa, nie wskazując o kim mówi.  Dodał następnie, że "na zasadach kłamstw, pomówień, przejęli władzę". Jednocześnie dodał, że nigdy nie miałem nic wspólnego z "teczkami Kiszczaka".

Zaczęto niszczenie Polski od Lecha Wałęsy

Jak przypomina Polsat News, od piątku  do niedzieli w Gdańsku odbywają się obchody rocznicy wyborów w 1989 r. Obchodom rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów towarzyszy Święto Wolności i Praw Obywatelskich. W trakcie jednego z sobotnich wydarzeń głos zabrał prezydent Lech Wałęsa. 

Jak cytuje Polsat News, "pozwoliliśmy, by populiści, demagodzy i prowokatorzy przejęli władzę - powiedział Wałęsa, nie wskazując o kim mówi. Dodał następnie, że "na zasadach kłamstw, pomówień, przejęli władzę. Chyba nie trzeba już was przekonywać do czego zdolna jest ta ekipa. Zaczęto niszczenie Polski od Lecha Wałęsy" - podkreślił były prezydent.

Jak czytamy na portalu Polsat News, były prezydent dodał, że niebezpieczeństwo "z jakim się obecnie mierzymy" jest wprost proporcjonalne do długości ich urzędowania".

- Zabrano mi autorytet. Próbowałem wcześniej odsunąć tych ludzi. Ale zniszczyli mnie na tyle, że nie byłem w stanie więcej już was pozyskać, byście poparli moją koncepcję - dodał, cytowany przez portal Polsatu. 

Były lider "Solidarności" zaapelował do zgromadzonych w Gdańsku, by "wreszcie zrobić porządek". 

 - Nie wybaczą nam przyszłe pokolenia, jeśli tego nie zrobimy, bo oni rujnują kraj - mówił. Dodał, że "oni są odpowiedzialni za to, że pokłócili z nami cały świat. 

Politycy Od Kuchni - Lech Wałęsa
Sonda
Czy Lech Wałęsa powinien kandydować na prezydenta w nadchodzących wyborach?
Nasi Partnerzy polecają