Lech Wałęsa. Wybory samorządowe 2018

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Lech Wałęsa. Wybory samorządowe 2018

Wałęsa leci z Dudą do USA. Były prezydent postawi na swoim

2018-12-04 13:13

Stany Zjednoczone z wielkim bólem serca żegnają George'a Busha, byłego prezydenta USA. Na uroczystości pogrzebowe zaproszony został polski prezydent Andrzej Duda i była głowa państwa Lech Wałęsa. Kancelaria Prezydenta odpowiedziała na pytanie Wałęsy i  zgodziła się na zabranie go na pokład. Były prezydent już planuje, jak będzie wyglądał wspólny lot z Dudą. 

Andrzej Duda i Lech Wałęsa zostali zaproszeni na uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta USA George'a Busha. Wczoraj okazało się, że legendarny szef Solidarności zwrócił się do Kancelarii Prezydenta i MSZ o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu, bo na pogrzeb amerykańskiego prezydenta się wybiera. Kancelaria przychyliła się do prośby Wałęsy, a prezydencki rzecznik Błażej Spychalski powiadomił na Twitterze: - Biuro @PresidentWalesa zwróciło się z prośbą do Pałacu Prezydenckiego o pomoc w organizacji wyjazdu na pogrzeb ś.p. Prezydenta USA George’a H.W. Busha. O 15.00 Prezydent RP @AndrzejDuda przychylił się do tej prośby i przed 20.00 uzgodniono szczegóły lotu. 

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="pl"><p lang="pl" dir="ltr">Biuro <a href="https://twitter.com/PresidentWalesa?ref_src=twsrc%5Etfw">@PresidentWalesa</a> zwróciło się z prośbą do Pałacu Prezydenckiego o pomoc w organizacji wyjazdu na pogrzeb ś.p. Prezydenta USA George’a H.W. Busha. O 15.00 Prezydent RP <a href="https://twitter.com/AndrzejDuda?ref_src=twsrc%5Etfw">@AndrzejDuda</a> przychylił się do tej prośby i przed 20.00 uzgodniono szczegóły lotu.</p>&mdash; BSpychalski (@spychalski_b) <a href="https://twitter.com/spychalski_b/status/1069679018788745217?ref_src=twsrc%5Etfw">3 grudnia 2018</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Lech Wałęsa już szykuje się do podróży za ocean. W rozmowie z Polsat News opowiedział o tym, jak według niego, będzie wyglądał wspólny lot z prezydentem Dudą. Przyznał, że będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą, ale: - Dlaczego nie mamy rozmawiać? Natomiast ja nie utożsamiam się i z tym prezydentem i z tą opcją, a więc nie przypuszczam, byśmy znaleźli wspólne zdania. Dodał także, że jeśli wejdzie pierwszy to się przywita, i ma nadzieję, że tak samo postąpi prezydent, czyli panowie powiedzą sobie "Dzień dobry": - A potem to się rozkręcimy. Na pytanie, czy lot zamierza odbyć w koszulce z napisem "Konstytucja", ostatnio Wałęsa wszędzie nosi koszulki z takim napisem, odpowiedział: -  Powiedziałem, że nawet do trumny, gdy nie dojdziemy do wolności, do trójpodziału władzy, proszę mnie do trumny włożyć w tej koszulce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE