Wakacje

i

Autor: Shutterstock Wakacje

Będą jak ferie?

Wakacje w różnych terminach. Nowy pomysł. Minister odpowiada

2023-01-31 10:58

Wakacje w Polsce zaczynają się pod koniec czerwca i trwają do początku września. Jednak właśnie pojawił się nowy, zaskakujący pomysł dotyczący terminu wakacji. Zdaniem Stowarzyszenia Gmin Górskich wakacje powinny być organizowane w taki sam sposób, jak ferie zimowe., czyli partiami. Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Koniec normalnych wakacji?! Szokujący pomysł górali

Będzie rewolucja w wakacjach? Stowarzyszenie Gmin Górskich wpadło na pomysł, by wakacje odbywały się z takim podziałem, jak ferie zimowe: czyli w różnych terminach dla poszczególnych województw. Zgodnie z tym pomysłem, wakacje trwałyby między 15 czerwca a 15 września. Skąd taki pomysł, by podzielić wakacje na tury? - Każde działanie mające na celu wydłużenie okresów wypoczynkowych jest bardzo dobre zarówno z punktu widzenia wypoczywających jak i biznesu. Hotelarze wolą mieć mniejsze obłożenie, ale regularne, niż punktowo bardzo wysokie. Finalnie ceny dla turystów też byłyby niższe – zaznaczył w rozmowie z PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Wakacje w turach. Wiceminister sportu krótko: Ministerstwo Sportu i Turystyki popiera ten pomysł

Zaskakujący pomysł dotyczący nowego sposobu organizowania wakacji, komentował w porannym programie na antenie radia RMF FM wiceminister sportu Andrzej Gut-Mostowy: - To byłaby rewolucja, dlatego trzeba popatrzeć na ten problem szeroko. Napisaliśmy pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki, by przeanalizowało wszystkie plusy i minusy z punktu widzenia systemu edukacji. Na pewno chcielibyśmy zasięgnąć opinii wielu gremiów zainteresowanych - ocenił wiceminister w programie "7 pytań o 7:07". I dodał, że pomysł ma aprobatę: - Ministerstwo Sportu i Turystyki popiera ten pomysł Z punktu widzenia branży turystycznej na pewno byłoby to korzystne. Trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Tutaj chodzi o system edukacji, rok szkolny w kilku regionach rozpoczynałby się dwa tygodnie później - powiedział. 

Sonda
Jak oceniasz pomysł z podziałem wakacji na tury?
K. LUBNAUER: POPARCIE DLA NAS STABILNIE ROŚNIE