Co tam się wydarzyło?

W Rosji rozbił się samolot. Prigożyn znajdował się na liście pasażerów

2023-08-23 21:08

- Jeśli wieści o śmierci Prigożyna się potwierdzą, nikt nie powinien być zaskoczony - powiedziała PAP rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson. Biały Dom przekazał tymczasem, że prezydent został poinformowany o katastrofie samolotu Prigożyna w Rosji. - Widzieliśmy te doniesienia. Jeśli się potwierdzą, nikt nie powinien być zaskoczony - powiedziała Watson w komentarzu dla PAP.

"Prezydent został poinformowany o doniesieniach na temat katastrofy samolotu w Rosji" - przekazał w jednozdaniowym oświadczeniu Biały Dom. Była to odpowiedź na pytania dziennikarzy o katastrofę samolotu w obwodzie twerskim, na pokładzie którego miał - według listy pasażerów - lecieć szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn. Biden przebywa obecnie na urlopie nad jeziorem Tahoe w Nevadzie.

W obwodzie twerskim na zachodzie Rosji rozbił się samolot, w którym mógł być Jewienij Prigożyn, szef najemniczej Grupy Wagnera - poinformowała w środę Rosawiacja, czyli rosyjska agencja transportu lotniczego. W katastrofie zginęło 10 osób, wszyscy na pokładzie. Rosawiacja podała, że na liście pasażerów samolotu, był Prigożyn. Portal Meduza, powołując się na media społecznościowe, napisał, że na pokładzie mógł być nie tylko Prigożyn, ale też jego "prawa ręka" Dmitrij Utkin pseudonim "Wagner". Od pseudonimu Utkina wzięła nazwę najemnicza firma wojskowa - Grupa Wagnera.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany