W ciągu najbliższych godzin wyciekną sex-nagrania polityków? Wstrząsające doniesienia z tajnych obrad Sejmu

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, shutterstock

W ciągu najbliższych godzin wyciekną seks-taśmy polityków? Wstrząsające doniesienia z tajnych obrad Sejmu

2021-06-16 16:11

Znamy pierwsze kulisy tajnych obrad Sejmu, które odbyły się dziś w godzinach 12:45 - 15:00. Środowe, niejawne posiedzenie Sejmu odbyło się na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego; podczas obrad miała być przedstawiona informacja w sprawie cyberataków, które dotknęły Polskę. - W najbliższym czasie spotkamy się w całej Polsce z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi. Służby zidentyfikowały niektórych autorów takich działań - mówi cytowany przez PAP rzecznik rządu Piotr Muller. Z kolei Janusz Korwin-Mikke powiedział dziennikarzom, że "istnieje podejrzenie, że w najbliższych dniach czy godzinach wyciekną jakieś prywatne, seksualne czy inne afery".

Od tygodnia media informują o włamaniu na prywatne konto e-mailowe szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. W związku z kolejnymi materiałami z domniemanego włamania publikowanymi w rosyjskim serwisie Telegram, Mateusz Morawiecki wniósł o zwołanie tajnego posiedzenia Sejmu. - W najbliższym czasie spotkamy się w całej Polsce z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi; służby zidentyfikowały niektórych autorów takich działań - powiedział rzecznik rządu Piotr Muller po niejawnych obradach Sejmu.

Dworczyk zostaje po przeciekach z prywatnego maila

Muller dodał, że Michał Dworczyk zostaje na stanowisku szefa KPRM. Nie doszło do naruszenia przepisów prawa w zakresie informacji niejawnych i to od samego początku minister Dworczyk podkreśla w oświadczeniach - dodał Muller. 

Wycieki Dworczyka: Morawiecki nie uznaje wiarygodności TVP w prywatnym mailu

W opublikowanych przez hackerów zrzutach ekranu, pojawia się także korespondencja pisana przez premiera Mateusza Morawieckiego. W niej premier m.in. uznał, że TVP Info to nie jest wiarygodne źródło informacji

Wycieki Dworczyka: Szef Kancelarii Premiera przeciwko użyciu wojska wobec Strajku Kobiet

Morawiecki był także adresatem wiadomości Michała Dworczyka tłumaczącego, dlaczego nie należy używać Wojska Polskiego do tłumienia demonstracji Strajku Kobiet. 

Nie Przegap! Wycieki Dworczyka. Minister w prywatnej korespondencji broni swoich "chłopaków"!

Konfederacja: "Nie dowiedzieliśmy się niczego tajnego"

Posłowie Konfederacji wyszli z zamkniętych obrad Sejmu i podzielili się z dziennikarzami swoimi refleksjami w tej sprawie. - Nie dowiedzieliśmy się niczego, czego nie dowiedzielibyśmy się z otwartych źródeł dziennikarskich - powiedział Jakub Kulesza, nazywając dzisiejsze posiedzenie Sejmu operacją PR. 

Kulesza dodał, że podczas wystąpień Janusza Korwin-Mikke i Krzysztofa Bosaka, wiceminister ds. bezpieczeństwa i prezes PiS Jarosław Kaczyński wyszedł z sali.

Korwin: Wyciekną prywatne, seksualne czy inne afery

- Spędzono nas tutaj nie wiem po co i istnieje podejrzenie, że w najbliższych dniach czy godzinach wyciekną jakieś prywatne, seksualne czy inne afery, (więc chodzi o to) żeby przekonać ludzi, że sprokurowane są przez Rosję - dodał.

Koalicja Obywatelska: Utajniono obrady Sejmu by przykryć kompromitację rządu ws. cyberbezpieczeństwa

- Utajnione obrady Sejmu zorganizowano, by przykryć kompromitację rządu w sprawie cyberbezpieczeństwa, a właściwie jego braku; nie została przekazana żadna poufna informacja - powiedział poseł PO Cezary Tomczyk, który wraz z Bartłomiejem Sienkiewiczem wniesie o odtajnienie treści obrad. Podczas obrad przemawiali m.in. wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. 

"Państwo dowiedziało się z rosyjskiego komunikatora, że jest podsłuchiwane

- Traktujemy to w kategorii kompromitacji. Był to raczej smutny obraz polskiego państwa, które tak naprawdę dowiedziało się z rosyjskiego komunikatora o tym, że jest podsłuchiwane. To jest smutny obraz stanu polskich służb, ministra (spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza) Kamińskiego, ministra Wąsika (sekretarza stanu w MSWiA Macieja Wąsika - dodał Tomczyk. 

CZYTAJ WIĘCEJ:

>Na tajnym spotkaniu Kaczyński podał termin wyborów. Niektórzy będą zdziwieni

>Posłowie PiS poszli na kolację, szczęka im opadła na ten widok. "Puste półmiski"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE