Ursula von der Leyen

i

Autor: PAP/EPA/JOHANNA GERON / POOL Ursula von der Leyen

Von der Leyen twierdzi, że UE mogła słuchać Polski

Von der Leyen przyznaje rację Polsce. "Mówili, że Putin się nie zatrzyma"

2022-09-14 10:15

Ursula von der Leyen uważa, że jako Unia Europejska mogli wysłuchać zarówno flankę bałtycką, jak i Polskę. Wcześniej na podobne słowa zebrała się fińska premierka Sanna Marin. Było to ogromnym zaskoczeniem dla wielu. Skąd takie przemyślenia u członków Parlamentu Europejskiego? Przewodnicząca KE zaznaczyła także, że mają nauczkę.

Unia Europejska powinna słuchać Polski?

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przy okazji Debaty o Stanie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w środę stwierdziła, że Unia Europejska powinna była słuchać rad swoich sąsiadów, w tym Polski. - Mamy nauczkę z tej wojny; trzeba było wsłuchać się w głosy wewnątrz UE, w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej; oni od lat nam mówili, że Putin się nie zatrzyma - mówiła. Jej zdaniem Ukraina również powinna mieć dostęp do jednolitego rynku UE. Spotkania tego typu odbywają się co roku we wrześniu w ramach komisji i ich głównym założeniem jest rozwiązywanie problemów najważniejszych przede wszystkim dla mieszkańców Europy. Warto wspomnieć, że we wtorek Sanna Marin premierka Finlandii miała bardzo podobną refleksję. – Musimy przyznać, że byliśmy zbyt naiwni w stosunku do Rosji i zbudowaliśmy nasze założenia dotyczące działań Rosji na błędnych pomysłach. Powinniśmy byli uważniej słuchać naszych przyjaciół z krajów bałtyckich i Polski, którzy żyli pod rządami sowieckimi – mówiła polityk z Finlandii. Zastanawiające jest, co powiedzą na to najważniejsze postaci dla polskiej Polityki i eurodeputowani z Polski.  

Express Biedrzyckiej - Małgorzata Bonikowska - Kreml czeka na zimę z utęsknieniem
Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają