Uważaj, bo stracisz 500 +

i

Autor: GRAFIKA SE Waldemar Kaczmarczyk

Zobacz, jak nie stracić 500 plus! Wnioski, terminy - to wszystko musisz wiedzieć

2021-04-22 5:05

Bardzo ważna wiadomość dla rodziców! Za kilka dni upływa termin składania wniosków w sprawie 500 plus. Żeby zachować ciągłość wypłaty świadczenia należy złożyć wniosek o 500 plus do 30 kwietnia tego roku. Dzięki temu wypłata pieniędzy za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2021 roku. Jeśli spóźnimy się z wnioskiem o miesiąc, dodatek może zostać wypłacony nawet w końcu lipca. Warto się więc spieszyć!

Nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500 plus” będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. Resort rodziny i polityki społecznej poinformował, że do tej pory na nowy okres przyznano już niemal 3,5 mln świadczeń. Tymczasem wnioski drogą elektroniczną ( za pośrednictwem portalu resortu rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS) można składać już od 1 lutego tego roku, a od 1 kwietnia drogą tradycyjną, czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. I warto się spieszyć, bowiem jeśli nie chcemy stracić świadczenia i zachować jego ciągłość należy złożyć wniosek do 30 kwietnia. Dzięki temu otrzymamy świadczenie już od pierwszego miesiąca nowego okresu, czyli najpóźniej do 30 czerwca. Przypomnijmy, że świadczenie 500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. 

NIE PRZEGAP: 500 plus nie dla bogatych? Politycy nie wykluczają zmian w rządowym programie

„W przypadku złożenia kompletnego wniosku w okresie od 1 lipca do 31 lipca 2021 r., przyznanie świadczenia następuje za miesiące od lipca, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do dnia 30 września 2021 r. W przypadku złożenia kompletnego wniosku w okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od sierpnia, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do 31 października 2021r. W przypadku złożenia wniosku na nowy okres w kolejnych miesiącach, świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym rodzic złoży wniosek, a wypłaty przyznanego świadczenia realizowane będą co miesiąc na bieżąco – przypomina resort rodziny i polityki społecznej.

ZOBACZ TEŻ: Tyle zarabiasz? ZABIORĄ CI 500 plus! Jest konkretna propozycja

Super Raport 21.04 (Goście: Bogdan Zdrojewski - senator PO, Mirosław Suchoń - Polska 2050), Sedno Sprawy: Krzysztof Sobolewski - PiS
Sonda
Czy rząd powinien zwiększyć świadczenie 500 Plus do 800zł?