Anastasia Yalanskaya

i

Autor: Archiwum prywatne/TWITTER Anastasia Yalanskaya

26-letnia ukraińska wolontariuszka zginęła z rąk Rosjan. "Pomagała wszystkim dookoła"

2022-03-06 10:44

Anastasia Yalanskaya (+26 l.) - ukraińska wolontariuszka została zastrzelona przez rosyjskie wojsko, gdy wraz z grupą znajomych pomagała dostarczyć jedzenie dla zwierząt w schroniskach. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia i historia młodej Ukrainki. Mąż kobiety napisał, że Anastasia "pomagała wszystkim dookoła".

Z informacji dostępnych na mediach społecznościowych osób, które znały Anastasie wynika, że wraz z wolontariuszami dostarczała jedzenie do zwierząt, które od kilku dni głodowały w schroniskach na Ukrainie. Samochód, którym podróżowali miał zostać rozstrzelany przez rosyjskie wojsko z bliskiej odległości w miejscowości Bucha. Anastasia i jej dwóch znajomych zginęli. 

Kobieta pozostała w Kijowie, jako ochotniczka, gdy wszyscy wokół niej uciekali. "Prosiłem ją, żeby się ewakuowała, ale mnie nie posłuchała" - stwierdził mąż kobiety.

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

Sonda
Czy myślisz, że Rosja się podda w wojnie z Ukrainą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają