Ukraina: Minister zdrowia: w ciągu czterech dni inwazji Rosji zginęło 16 dzieci

i

Autor: Anna Szilagyi/AP

Rosjanie nie oszczędzają nikogo! W ciągu czterech dni zginęło aż 16 dzieci [WOJNA W UKRAINIE]

2022-02-27 17:51

Wojna w Ukrainie zbiera śmiertelne żniwo! Dziś (27 lutego) ukraiński minister zdrowia, Wiktor Laszko poinformował, że w ciągu czterech dni inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, zginęło aż szesnaścioro dzieci!

Wojna w Ukraina. Wstrząsające dane! W ciągu czterech dni zginęło 16 dzieci

Wojna w Ukrainie wciąż trwa. Żołnierze ukraińscy kolejną dobę walczą w obronie swojego kraju przed rosyjskim agresorem. Na bieżąco śledzimy wydarzenia na terenie naszego wschodniego sąsiada.

Relacja na żywo: Ukraina. Putin grozi wojną atomową? Trwają rozmowy na granicy z Białorusią? Z jej terenów wystrzelono rakiety

- Czwartą dobę, całodobowo operując rannych, ratujemy życie. Operujemy również dzieci. Niestety, 16 dzieci nie udało się uratować - powiedział Laszko w telewizji Rada. Oświadczył, że "są to rezultaty tego, co czyni armia rosyjska, której nie można nazwać armią, bo armia nie strzela do lekarzy, dzieci, szkół i przedszkoli".

O ofiarach wśród dzieci informował również w sobotę szpital w Kijowie, a w niedzielę - władze obwodu sumskiego. W Ochtyrce w tym regionie ostrzelane zostało przedszkole.

Sonda
Jeśli Rosja zaatakowałaby Polskę, to Warszawa powoinna się bronić czy poddać i uniknąć bobmardowań?
Trzeci dzień wojny w Ukrainie. Warszawiacy protestują przeciwko reżimowi Putina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają