Ujawniamy gigantyczny budżet Sejmu! Tyle dziennie zapłacisz posłom

2021-08-29 12:00
Ujawniamy budżet Sejmu. 1,5 mln zł dziennie na posłów
Autor: SUPER EXPRESS(6)

Gigantyczne podwyżki pensji dla polityków to nie wszystko! „Super Express” dotarł do szokującego projektu budżetu Kancelarii Sejmu na 2022 r. Okazuje się, że na posłów wydamy blisko 577 mln zł, czyli aż 1,5 mln zł dziennie. To o 61 mln zł więcej niż w tym roku. Sam wzrost wynagrodzeń dla posłów sięgnął ponad 34 mln zł. Politycy dostaną też więcej na biura i podróże.

Podwyżki dla polityków spotkały się ze zrozumiałym oburzeniem Polaków. W dobie pandemii, kiedy firmy upadają, a pracownicy drżą o swoją przyszłość, wybrańcy narodu zapewnili sobie ogromny wzrost uposażeń. Dzięki rozporządzeniu prezydenta Andrzeja Dudy (49 l.) od sierpnia więcej zarabiają nie tylko premier, marszałkowie Sejmu i Senatu czy wiceministrowie, lecz także parlamentarzyści. Posłowie zyskali aż 6,3 tys. zł miesięcznie! O 2 tys. zł miesięcznie wzrósł też ryczałt, który posłowie otrzymują na prowadzenie biur poselskich.

Nie przegap: Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

Podwyżki jak na dłoni widać projekcie budżetu Kancelarii Sejmu, do którego dotarł „SE”. W 2022 r. na posłów wydamy blisko 577 mln zł. Na wynagrodzenia z kieszeni podatnika pójdzie prawie 214 mln zł, przy niecałych 180 mln w tym roku. To wzrost o ponad 34 mln zł. To jednak nie wszystko. Diety poselskie wyniosą podatników ponad 22 mln zł, a ryczałt na prowadzenie biur – kolejne 95 mln zł. Znane jest zamiłowanie posłów do podróżowania. I tutaj też odnotowujemy wzrost wydatków – na wojaże krajowe i zagraniczne Sejm przeznaczy ponad 18,5 mln zł. Łącznie budżet jest wyższy aż o 61 mln zł!

Nie przegap: Posłowie szykują dla siebie ekstra emerytury. Wiedzą, że ZUS runie

Projekt budżetu 10 sierpnia pozytywnie zaopiniowała Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Sonda
Czy miałaś/eś świadomość, ile pieniędzy wydajemy na posłów?
Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE