Z Afryki do Polski. Incydenty na granicy polsko-białoruskiej

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna Z Afryki do Polski. Incydenty na granicy polsko-białoruskiej

NAGRANIE KRĄŻY PO SIECI

Uchodźca zawisł na zaporze na granicy polsko-białoruskiej. Poseł PiS skomentował zajście. Internet wrze!

2022-10-07 12:46

W Internecie pojawiło się nagranie przedstawiające zaporę na granicy polsko-białoruskiej. Widać na nim uchodźcę, który chciał przekroczyć nielegalnie granicę. Jednak w chwili pokonywania stalowej zapory nie dał rady i zawisł na prętach. Nagranie zdążył już skomentować m.in. jeden z posłów PiS, Paweł Lisiecki.

Migrant zawisł na zaporze na granicy polsko-białoruskiej 

Zapora na granicy polsko-białoruskiej została ukończona w czerwcu 2022 roku. Naszpikowana najnowszą technologią metalowa zapora powstała w wyniku zdarzeń z zeszłego roku, a mianowicie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. To latem i jesienią 2021 dochodziło do wprost dantejskich scen na granicy z Białorusią. Migranci z krajów takich jak Irak czy Afganistan próbowali w siłowy sposób przekraczać granice i stawiane na niej zapory, dochodziło do ataków na funkcjonariuszy straży granicznej. Jednym z bardziej pamiętnych wydarzeń było to z listopada, gdy na przejściu w Kuźnicy kilkusetosobowa grupa migrantów chciała przedostać się na teren Polski. Na granicy dochodził też od tzw. pushbacków, czyli zawracania migrantów, w tym kobiet i dzieci, na teren Białorusi. Cały czas, choć zapora już stoi kilka miesięcy, dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granicy. Tylko ostatniej doby, czyli 6 października,  na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 118 osób, m.in. z Mozambiku, podała Straż Graniczna.

Po sieci krąży nagrania z ostatnich dni, na który widać mężczyznę, który zawisł na zaporze, gdy chciał ją przejść. Nagranie skomentował m.in. poseł z PiS, Paweł Lisicki: - To zdjęcie powinno pojawić się w serwisach internetowych na Bliskim Wschodzie z informacją, że tak się kończą wycieczki organizowane przez Aleksandra Łukaszenkę. Pod jego wpisem zawrzało! Posłanka Anna-Maria Żukowska z Lewicy odpisała: - Dzień dobry, nie wiem czy zna Pan taką postać, nazywa się Jezus Chrystus. Żył dwa tysiące lat temu, tak się składa, że właśnie na Bliskim Wschodzie i nauczał o miłosierdziu. Może Pan słyszał?, a poseł KO Maciej lasek dodał: - Tak wygląda miłosierdzie? Jak Pan tymi ustami jeść może? Zaś znany duchowny, jezuita Krzysztof Mądel napisał pod postem posła Lisieckiego: - Jest Pan niewyobrażalnie prymitywnym człowiekiem, mam nadzieję, że wyborczy szybko Pana z tego rozliczą, a powinien chyba i prokurator, bo to nienawiść rasowa.

Podlaskie. Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy polsko-białoruskiej