Tusk i Trzaskowski

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Będzie kolejny Campus Polska Trzaskowskiego. "Tusk stawia na Rafała"

TYLKO W "SE". Będzie kolejny Campus Polska Trzaskowskiego. "Tusk stawia na Rafała"

2022-04-30 18:35

Rafał Trzaskowski (50 l.) po raz kolejny zostanie gospodarzem Campusu Polska Przyszłości, dowiedział się „Super Express”. Impreza odpędzie się w Olsztynie w ostatni weekend sierpnia 2022 r.. – To jasny znak, że szef (Donald Tusk – red.), który nie aspiruje na stanowisko premiera po wygranych wyborach, stawia na Rafała jako na osobę mającą pociągnąć opozycyjny rząd po zwycięstwie nad PiS. Koncyliacyjny, popularny, bystry, charakterny. Tusk szanuje to w Rafale i w nim widzi przyszłość naszej formacji – mówi polityk bliski zarządu PO.

Za koordynowanie organizacji Campusu Polska mają odpowiadać posłanki KO Barbara Nowacka i Aleksandra Gajewska. Barbara Nowacka, przewodnicząca partii Inicjatywa Polska (wchodzi w skład KO) potwierdziła „Super Expressowi” plan reaktywacji inicjatywy kandydata PO na prezydenta [WIĘCEJ:>>>Campus Polska Przyszłości w Olsztynie. Debata Tusk - Trzaskowski - OGLĄDAJ].

Campus Polska Przyszłości. "Jeszcze większy i jeszcze szerszy"

Campus w tym roku będzie jeszcze większy i jeszcze szerszy merytorycznie. Położony zostanie nacisk na sprawy międzynarodowe w kontekście Ukrainy – informuje posłanka Nowacka dodając, że wydarzenie ma odbyć się „bez szyldów i afiliacji partyjnych”.

>>>Campus Polska. Padło zaskakujące pytanie. Tusk musiał odpowiedzieć!

Campus Polska jest ważny, bo skupia młodych, zainteresowanych polityką. Daje im przestrzeń, wiedzę, uczestnictwo. Porusza ważne tematy dla młodego pokolenia. A tylko młodzi zmienią świat – tłumaczy posłanka Nowacka.

Liderka Inicjatywy Polska dodaje, że zaproszenia dostaną wszyscy przedstawiciele „demokratycznej opozycji”, którzy mogliby budować wspólną koalicję z KO, choć „idea demokracji przyświecająca wydarzeniu ma nie mieć barw partyjnych”. – W zeszłym roku byli młodzi od Razem po PSL. Ale zdecydowanie najwięcej było bezpartyjnych. Kluczem jest pasja i chęć demokratycznej zmiany w Polsce – sumuje Nowacka. 

To start kampanii wyborczej, która może wynieść zdolnego i pracowitego Trzaskowskiego na szefa KPRM. Jeśli opozycja wygra, to on będzie naturalnym kandydatem na premiera, bo łączy. Tusk może wygrać wybory, ale tylko Trzaskowski wygra rządy – twierdzi politolog Kazimierz Kik (75 l.) dodając, że największa siła w kampusie tkwi w „świeżości” i „nieskalaniu obecnych w polityce III RP”.

Do tej pory „SE” dowiedziało się, że na Campus zostaną zaproszeni m.in. Balcerowicz, Husner, Kwaśniewski i Tusk. – To jednak nie pomoże w autentyczności. Prawdziwa siła kryje się w młodych, niepowiązanych ze skorumpowanym dla części wyborców establishmentem – zapewnia Kik.

Posłanka Hołowni kibicuje Campusowi Polska

- Każda inicjatywa po stronie sił prodemokratycznych jest niezwykle cenna. Dobrze, że Rafał Trzaskowski kontynuuje projekt Campusu Polska. Mam nadzieję, że w drugiej odsłonie zobaczymy starcie wielu koncepcji na reformę Polski, także socjaldemokratyczną oraz chadecką a nie tylko liberalną - komentuje wiceprzewodnicząca Polski2050 Hanna Gill-Piątek

>>>Trzaskowski dokonał niemożliwego. Ogromny sukces. Kraj o Warszawie. Felieton

>>>Ważni goście z Unii Europejskiej u Trzaskowskiego. Mówili o wielkiej kasie

Piotr Zgorzelski: Trzaskowski zrobił dla Ukrainy więcej niż cały rząd PiS
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski byłby lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE