Andrzej Duda

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/ SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Tych pytań Andrzej Duda wolałby nigdy nie usłyszeć. "Chamstwo". Dużo wątków finansowych

2021-12-03 16:47

Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że chce wsłuchiwać się w głos swoich obywateli. Chyba nie przewidział, że taka konfrontacja może się okazać dla niego bardzo bolesna. Postanowiliśmy zapytać Polaków, zarówno wyborców Andrzeja Dudy, jak i jego przeciwników, jakie pytania zadaliby prezydentowi, gdyby mieli taką okazję. Okazało się, że otworzyliśmy prawdziwą puszkę Pandory! Niektórych z tych pytań Andrzej Duda wolałby z pewnością nie usłyszeć, bo o odpowiedzi na nie Polacy dopominają się już od lat.

Andrzej Duda złożył Polakom wiele obietnic, niestety niektóre z nich wciąż nie zostały spełnione. Nic dziwnego, że wyborcy dopytują prezydenta, czy i kiedy zamierza się z nich wywiązać. Trudnych tematów nie brakuje: emerytury stażowe, problemy mieszkaniowe Polaków, podwyżki płac dla lekarzy, czy nauczycieli - to tylko kropla w morzu. Zwróciliśmy się do Czytelników Se.pl, by dowiedzieć się, o co zapytaliby prezydenta, gdyby mieli taką okazję. Nasze pytanie wywołało prawdziwą burzę! Okazało się, że zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy prezydenta mają mu wiele do powiedzenia. Wielu z tych pytań Andrzej Duda z pewnością wolałby nigdy nie usłyszeć. Ciekawe, jakby się z nich wytłumaczył przed obywatelami... Chcecie wiedzieć, o co nasi Czytelnicy zapytaliby prezydenta? Wybrane wątki opisaliśmy poniżej, w dalszej części artykułu.

Przeczytaj koniecznie: Łukaszenka wymierzył siarczysty policzek Dudzie. Czy prezydent się pozbiera?

Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?

Andrzej Duda pytany o emerytury stażowe

Jedno z pytań dotyczyło zapowiadanych przez prezydenta emerytur stażowych. - Kiedy będą emerytury stażowe, tak obiecane, to jest problem, ludzie po 46 latach pracy muszą dalej pracować, a myślą o nauczycielach, którzy raz, że nic nie nauczą, to jeszcze wcześniej na emeryturę odejdą, niż ten co ciężko pracuje - dopytuje prezydenta Jolanta. Ta kwestia została poruszona więcej niż raz, co pokazuje tylko, jak ważne są emerytury stażowe dla obywateli. - Kiedy Pan podpisze emerytury stażowe, które Pan obiecał w kampanii wyborczej? - pyta także Piotr.

Polacy pytają Andrzeja Dudę o drożyznę w sklepach

Uwadze internautów nie umknął także temat inflacji i drożyzny w sklepach. Anna wali prosto z mostu: - Jedno pytanie: czy przy tej drożyźnie przeżyłby Pan za 1200 emerytury, to jest 40 zł na wyżywienie dzienne, gdzie leki, opłaty... To dam Panu tę emeryturę i niech Pan spróbuje 1 miesiąc.

Przeczytaj koniecznie: Andrzej Duda zapalił świecę i rozpętało się piekło. Okrutny atak na prezydenta

Andrzej Duda pytany o książeczki mieszkaniowe

W kierunku prezydenta Dudy padło też trudne pytanie dotyczące problemów mieszkaniowych Polaków. Tym razem chodziło o rozwiązanie kwestii książeczek mieszkaniowych. Barbara zapytała: - Kiedy wreszcie pochyli się nad ludźmi, którzy posiadają stare książeczki mieszkaniowe. Ludzie ciułali całe życie, aby otrzymać własne mieszkanie. Mając cały wkład np. na m3, teraz otrzymują na jeden metr kwadratowy. Przez 40 lat banki korzystały z ich pieniędzy. Polacy zostali oszukani przez państwo polskie i bank.

Emerytury matczyne - kolejne pytanie do prezydenta

Niektórzy w komentarzach zwracają także uwagę na - ich zdaniem - niesprawiedliwe traktowanie obywateli. Jako przykład podają między innymi emerytury matczyne wprowadzone przez rząd PiS. - Dlaczego matki pracujące, które urodziły czworo dzieci są tak traktowane jak te, które nic nie robiły całe życie, tylko wychowywały dzieci - pyta Barbara. - Te matczyne emerytury to chamstwo - podsumowuje.

Obywatele pytają Andrzeja Dudę o przestrzeganie Konstytucji

Nie zabrakło także pytań dotyczących ochrony najważniejszych wartości, w tym o stanie na straży Konstytucji. - Każdy prezydent podczas zaprzysiężenia PRZYSIĘGA NA PIŚMIE ŚWIĘTYM ŻE ZA WSZELKĄ CENĘ BĘDZIE CHRONIŁ KONSTYTUCJI. Kiedy zacznie Pan ją chronić. Władza jest sprawowana przez Naród wy jesteście naszymi zwierzchnikami !!! - grzmi Kamix. Z kolei Rafał pyta Andrzeja Dudę, czy ten wciąż czuje się prezydentem wszystkich Polaków? - Gdzie widzi się pan za 5 lat? - dopytuje także Rafał.

Więcej pytań od Czytelników se.pl do prezydenta Andrzeja Dudy znajdziesz w komentarzach pod naszym postem na Facebooku, który zamieszczamy poniżej.

Zobacz także w naszej galerii poniżej, jak Agata i Andrzej Duda robili zakupy w Krakowie - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE