Donald Tusk

i

Autor: Donald Tusk / Facebook

Dobry pomysł?

Tusk ujawnił, co będzie dla niego najważniejsze po wyborach. Nie wszystkim się spodoba

2023-09-27 9:34

Lider PO Donald Tusk jest zdeterminowany, by wygrać tegoroczne wybory parlamentarne. Jak się okazuje, były premier ma już gotowy plan na to, co zmieni już po 15 października. Wskazał swój priorytet, którym nie wszystkim przypadnie do gustu.

Donald Tusk otwarcie mówi, co chce zmienić po ewentualnej wygranej w wyborach 2023. Nie tylko przedstawił 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów, ale też wskazał, co będzie dla niego najważniejsze. Nie powstrzymał się także od krytyki obecnego stanu Polski.

- Bałagan, bezhołowie, marnowanie szans, wszechobecna korupcja, osamotnienie, szukanie tożsamości w zacofaniu, coraz ważniejsze wpływy rosyjskie na szczytach władzy – mówił w wywiadzie dla „Polityki”.

Były premier zaznaczył, że priorytetem będzie odbudowa pozycji Polski w Unii Europejskiej. - Albo będziemy żyli jak wolni ludzie w europejskim dostatku i bezpieczeństwie, albo pogrążymy się w chaosie i wewnętrznych konfliktach. Ten akt wyborczy musi być zwycięskim powstaniem przeciw systemowi, w którym nie liczą się zdolności, pracowitość, życzliwość, tylko posłuszeństwo i gotowość do podłości. Stawką jest przyszłość młodych i sens życiowego wysiłku starszych – opowiadał.

Zapewne ten plan nie przypadnie do gustu wszystkim Polakom. W końcu każdy wyborca ma własne zdanie na temat tego, co powinno być zrobione w pierwszej kolejności, a relacje Polski z Unią Europejską są dla nich na dalszym planie.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof GAWKOWSKI
Nasi Partnerzy polecają