Tusk pewny zwycięstwa z PiS. Jest jedno ''ale"

2022-05-18 13:34
Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
Autor: Jan Bielecki/East News, Wojciech Olkusnik/East News Tusk kpi z Kaczyńskiego w jego urodziny

Wybory parlamentarne już w 2022 roku, nic więc dziwnego, że największe partie już snują pomysły, jak zyskać wyborców. Donald Tusk ruszył w Polskę i spotyka się z różnymi grupami zawodowymi; 18 maja przebywa na Pomorzu, gdzie rozmawiał z rolnikami. Były premier zdradził receptę, jak wygrać z PiS. Jest jedno "ale".

Wybory parlamentarne co prawda za rok, ale politycy już teraz myślą o poparciu wyborców. Jarosław Kaczyński póki co dokonuje zmian wewnątrz partii, a z nieoficjalnych informacji wynika, że w czerwcu planowany jest wielki kongres Prawa i Sprawiedliwości. Potem politycy rządzącej partii mają ruszyć w Polskę na spotkania w swoich okręgach. Zbliżające się wybory to także pracowity okres dla opozycji. Donald Tusk od kilku tygodni już spotyka się z wyborcami, przy okazji punktując błędy rządu. 18 maja szef Platformy Obywatelskiej spotkał się z rolnikami na Pomorzu, gdzie przekonywał, że jest prosta recepta na sukces. Jego zdaniem wszystkie partie opozycyjne powinny się zjednoczyć. - Jest jeden bardzo prosty warunek, żeby wygrać i zmienić sytuację w Polsce na lepsze, żeby pokonać PiS, niezależnie od tego ile jeszcze machlojek i kombinacji oni wymyślą przy ordynacji wyborczej - tym warunkiem jest jednoczenie wysiłków opozycji i poważna rozmowa o tym, jak razem pójść do wyborów. Wtedy nie będą straszne żadne zmiany w ordynacji ani manipulacje Kaczyńskiego - mówił były premier.

ZOBACZ TEŻ: Kukiz na tajnym spotkaniu z Kaczyńskim. Teraz ujawnia

Karczemna AWANTURA o Tuska. Mieszkańcy Pułtuska wpadli w SZAŁ!!! | Komentery
Sonda
Chciałbyś, żeby Donald Tusk znów został premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE