Donald Tusk,

i

Autor: Piotr Stańczak

Wybory w Polsce 2023

Tusk o Kaczyńskim: Kolaborant, sfinansował niemiecką gospodarkę

2023-09-28 17:29

Donald Tusk kontynuuje przedwyborczy objazd po Polsce. W czwartek 28 września 2023 roku odwiedza Elbląg. Tuska zachęca wyborców do głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. W swych wystąpieniach nawiązuje do problemów lokalnej społeczności i danego regionu. Tusk w Elblągu przedstawił najnowszy sondaż przedwyborczy.

Tusk w Elblągu

Donald Tusk w czwartek 28 września 2023 roku gości w Elblągu. Tam zachęca do głosowania na Koalicję Obywatelską w nadchodzących wyborach. Ale i uderza bez skrupułów w kontrkandydatów, czyli Prawo i Sprawiedliwość. W przemówieniu Tuska wielokrotnie pod adresem partii obecnie rządzącej padały takie słowa jak: kombinowanie, nachapać się, interesy, łapówkarstwo itp. Tusk w Elblągu poruszył kwestie problemu niekontrolowanej fali emigrantów, afery wizowej, portu w Elblągu. Dlaczego Unia Europejska jest tak atrakcyjna dla 80 proc. Polek i Polaków? - pytał Tusk. I tak odpowiedział na swoje pytanie:  - Polska na tym bardzo korzysta. Cała Europa przez lata była gotowa finansować rozwój Polski, bo wszyscy widzieli, że chcemy budować nowoczesne państwo, chcemy wolności. Tusk podkreślał, że Polska dorzuca się do wspólnego europejskiego budżetu i teraz de facto finansuje rozwój innych państw członkowskich jak np. Włochy czy Niemcy. - Kaczyński sfinansował rozwój gospodarki niemieckiej. To jest dopiero kolaborant - drwił podczas swojego elbląskiego wystąpienia Tusk.

Najnowszy sondaż

Donald Tusk w Elblągu przedstawił najnowszy sondaż przedwyborczy. Według niego PiS uzyskuje 34,9 proc. poparcia, KO - 32,8 proc., i pozostałe kluczowe ugrupowania po ok. 10 proc.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Express Biedrzyckiej - Artur DZIAMBOR
Nasi Partnerzy polecają