Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie)

i

Autor: Piotr Stańczak Donald Tusk gościł w piątek 15 sierpnia w Świętokrzyskiem. Szef Platformy Obywatelskiej spotkał się z mieszkańcami na Placu Staffa w Skarżysku-Kamiennej. Zobacz kolejne slajdy.

Kampania wyborcza

Tusk: Mamy najbogatszego premiera w Europie. "Czy ktoś ma tutaj działkę do sprzedania?"

2023-09-27 18:02

Donald Tusk lider KO, na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy, pytał kto ma działkę do sprzedania? "Mamy najbogatszego premiera w Europie, może to jest taki pilotaż, zaczyna od siebie" - ironizował podczas wystąpienia. Odniósł się do do słów ministra Czaputowicza, stwierdzając, że rząd PiS rozpoczął taką samą wojnę hybrydową przeciw Europie jak Łukaszenka i Putin, przepuszczając imigrantów przez polską granicę - stwierdził Tusk z KO.

Tusk: UE to brylant w skali świata

Ekipa PiS świadomie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej; Polski i Polacy chcą być dalej częścią Europy i sercem Unii Europejskiej - mówił w środę (27.09) na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy lider PO Donald Tusk. PiS doprowadził do tego, że nie ma pieniędzy, ale za to są granicy. Musimy to odwrócić 15 października.

Na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy lider PO mówił o informacjach nt. działań rządzących, którymi od kilku dni jesteśmy zalewani. "Ja już od dłuższego czasu uprzedzałem, ostrzegałem, że ta ekipa świadomie, czasami też z głupoty, z niekompetencji, ale tak naprawdę świadomie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej" - mówił Tusk. Wspominał przy tym rozmowy, jakie prowadził z Radosławem Sikorskim i jego żoną nt. tego, czy zdołają zatrzymać "ten nieuchronny pod rządami PiS-u proces wychodzenia Polski z Unii Europejskiej".

"Oni już raz jedną próbę podjęli (...) to było gdzieś prawie dwa lata temu. Ja wtedy wezwałem mieszkańców Warszawy, dosłownie z dnia na dzień: przyjdźcie na Plac Zamkowy, pokażcie, że my chcemy być dalej w Unii Europejskiej, pokażcie, że my, Polki, Polacy, jesteśmy częścią wielkiej kultury politycznej i wielkiej wspólnoty cywilizacyjnej Zachodu" – mówił Tusk.

Podkreślał też, że pierwsza "Solidarność" i nasi przodkowie walczyli o to, by być częścią wielkiej wspólnoty, gdzie "wolność, praworządność, własność, odpowiedzialność, solidarność - są fundamentami ustroju politycznego całej Europy i Polski". Lider PO zwracał też uwagę na to, że wszelkie badania wskazują na to, że Polski i Polacy chcą być dalej częścią Europy i sercem Unii Europejskiej.

Tusk zaapelował do emigrantów, aby przyjechali do Polski i rejestrowali się tutaj, aby móc głosować. Docierają do mnie sygnały, że ludzie, którzy mieszkają nawet  w Polsce, zmieniali adresy, nie mogą znaleźć się w rejestrach wyborców, "dopytujcie w samorządach dopytujcie co mozna zrobić, aby się zarejestrować. Zróbcie wszystko żeby nasze głosy nie zmarnowały się 15 października". 

"Nie zagwarantuję że ta władza przeprowadz wybory w sposób w pełni legalny i dobrze zorganizowany-stwierdził Tusk. 

M.SUSKI: JAK WYGRA TUSK, BĘDZIEMY POLSKĄ TYLKO Z NAZWY

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Nasi Partnerzy polecają