Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk

Trzęsienie ziemi w Radzie Medycznej. Dworczyk: Wyczerpała się formuła współpracy

2022-01-15 15:50

Wiadomość o odejściu zdecydowanej większości członków Rady Medycznej przy premierze mocno poruszyła opinię publiczną. Dziś poznaliśmy opinię jednego z najbliższych ludzi premiera Morawieckiego, ministra Dworczyka o niespodziewanej rezygnacji ekspertów. Szef KPRM stwierdził, że "wyczerpała się dotychczasowa formuła współpracy".

W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. Rezygnacji nie złożyło czworo członków tego gremium m.in. główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Dziś podczas konferencji prasowej w Ząbkowicach Śląskich szef KPRM Michał Dworczyk zapytany o odejście ekspertów powiedział: "wyczerpała się dotychczasowa formuła współpracy". - Premier podziękował wszystkim członkom Rady Medycznej za ich wielki wkład w dotychczasowe działania -dodał Dworczyk.

Szef KPRM podważył też doniesienia mediów i samej rady, twierdząc, że współpraca była "bardzo intensywna" i Rada Medyczna przyjęła ponad 30 stanowisk.

Prezydent Duda kończy izolację. Jedzie na narty do Zakopanego

- 80 procent rekomendacji Rady Medycznej zostało wprowadzonych, oczywiście nie wszystkie, to też trzeba sobie jasno powiedzieć. To wywoływało dyskusje w Radzie, ale pamiętajmy, że od samego początku formuła tego organu pomocniczego prezesa Rady Ministrów była skonstruowana tak, że właśnie Rada opiniuje, doradza, rekomenduje, natomiast odpowiedzialność za podejmowane decyzje ponosi Ministerstwo Zdrowia i Rada Ministrów - przekonywał Dworczyk.

Dworczyk przypomniał, że Ministerstwo Zdrowia zostało zobowiązane przez premiera, aby zaproponować nową formułę wparcia doradczego w walce z epidemią.- Jestem przekonany, że w najbliższych dniach poznamy ten nowy model działania w tym obszarze  - dodał szef KPRM.

Express Biedrzyckiej - Marcin Bosacki: Wezwiemy Ziobrę przed Komisję. Ustalimy czy jesteśmy jeszcze demokracją
Sonda
Czy jesteś za obowiązkowymi obostrzeniami wśród niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE