Koszmarne wiadomości dla Kaczyńskiego. Ten sondaż będzie mu się śnił po nocach

2021-08-22 8:55
 Sejm głosuje a Kaczyński szpera w ...
Autor: AP

"Czy po wyjściu z rządu Porozumienia uważa Pani/Pan, że parlament dotrwa do końca kadencji w 2023 roku?" - takie pytanie zadała "Rzeczpospolita" uczestnikom sondażu opublikowanego w niedzielę rano. Wyniki badania mogą popsuć humor prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w ten piękny poranek.

Sondaż. Czy Sejm dotrwa do końca kadencji? 

10 sierpnia Jarosław Gowin został "wyrzucony" z rządu decyzją Mateusza Morawieckiego. Oficjalnym powodem było ślamazarne tempo prac nad kluczowymi ustawami Polskiego Ładu w jego resorcie. Nieoficjalnie zaś mówi się, że chodziło o krytykę projektu PiS o nowelizacji ustawy medialnej (tzw. "Lex TVN") oraz wokalny sprzeciw wobec podnoszenia podatków w Polskim Ładzie. 

Wyrzucenie Gowina z rządu sprawiło, że on i jego ugrupowanie wyszli z klubu parlamentarnego PiS i de facto znaleźli się w opozycji

>>>Zaskakujący apel Komorowskiego do Tuska. Chodzi o starego kolegę

Teraz większość sejmowa PiS opiera się na 3 posłów koła Kukiz'15. 

>>>Oficjalnie! Lex TVN zatwierdzony przez Sejm! Gromy na Kukiza [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Czy w takiej sytuacji parlament ma szanse dotrwać do kolejnych wyborów w 2023? O to zapytała się Polaków pracownia SW Reaserch na zlecenie "Rzeczpospolitej". 

Czy Sejm dotrwa do terminowych wyborów? Sondaż

28,6 proc. respondentów odpowiedziało na pytanie "tak".

38,5 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi "nie".

32,9 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

- Przyspieszonych wyborów równie często spodziewają się mężczyźni, jak i kobiety. Wcześniejszy termin wyborów częściej niż młodsi badani  przewidują osoby po 50 roku życia (42%). W dotrwanie parlamentu do końca kadencji wątpi 44% respondentów o dochodach mieszczących się w granicach 3001 – 5000 zł. Z uwagi na wielkość miejsca zamieszkania odpowiedź tę najczęściej wskazywali mieszkańcy wsi (40%) - komentują wyniki sondażu badacze SW Research.

Więcej w "Super Expressie"

>>>Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

>>>Sensacyjny sondaż. Tusk w końcu pokonał Kaczyńskiego!

>>>Tusk przerwał milczenie! Zaskoczy wszystkich. Chodzi o migrantów

Lex TVN i REBELIA przed Sejmem. Kaczyński się wścieknie? Komentery [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE