Zmarł Janusz Sanocki

i

Autor: Marek Zieliński Zmarł Janusz Sanocki

Tragiczna wiadomość. Janusz Sanocki nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem. Kim był?

2020-12-07 18:11

Koronawirus zbiera okrutne żniwo. Z dnia na dzień ofiar wirusa jest coraz więcej. Nie każdemu bowiem udaje się wyjść cało z batalii o zdrowie i życie. Janusz Sanocki zmarł w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Były polityk odszedł z tego świata w wieku 66 lat. Według oficjalnych informacji do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu trafił w poważnym stanie przechodząc zakażenie koronawirusem. Przez kilka dni, aż do śmierci był podłączony do respiratora oraz utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.

Informację dotyczącą śmierci Janusza Sanockiego podały Nowiny Nyskie, które jako pierwsze opublikowały wzmiankę dotyczącą tragicznego wydarzenia. 

Sanocki nie krył swojego sceptycznego zdania na temat epidemii koronawirusa. Były poseł krytykował rząd za to, jak zarządza systemem opieki zdrowotnej w Polsce. Do niedawna pisał. "Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej 'walki' z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło" - pisał. 

Janusz Antoni Sanocki urodził się 5 marca 1954 w Nysie, Przypomnijmy, że Sanocki był nie tylko polskim dziennikarzem, ale także politykiem i samorządowcem. Czynnie działał w opozycji antykomunistycznej w PRL. Był także burmistrzem Nysy w latach 1998–2001 oraz posłem na Sejm VIII kadencji. Był zaangażowany w kampanię Pawła Kukiza. W tę, która odbywała się przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku. Nie został przyjęty do klubu parlamentarnego Kukiz’15 i pozostał posłem niezrzeszonym. Mimo to pozostał w dobrych stosunkach z liderem Kukiz'15, który na jednym z serwisów społecznościowych wyraził smutek z powodu śmierci śp. Janusza Sanockiego. 

 Sanocki był żonaty z Elżbietą. Miał trzy córki: Magdalenę, Joannę i Natalię. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE