Tomasz Lis

i

Autor: AKPA Tomasz Lis

Tomasz Lis przed laty był w sondażu prezydenckim! Miał spore szanse

2022-05-24 15:29

Tomasz Lis pożegnał się z "Newsweekiem". Lis był redaktorem naczelnym tego tygodnika od 2012 roku, czyli 10 lat! Jednak we wtorek 24 maja 2022, pojawiła się wiadomość o tym, że dziennikarz odchodzi z tygodnika i wydawnictwa RASP. Co to może oznaczać? Powodów tych decyzji nie znamy. Przypomnijmy jednak ciekawostkę sprzed lat dotyczącą Lisa. Sondaż prezydencki w 2004 roku dawał mu szansę na drugą turę!

Tomasz Lis odchodzi z Newsweeka. Co dalej?

Tomasz Lis to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w Polsce. Od lat jest w czołówce najpopularniejszych dziennikarzy. Zaczynał jako bardzo młody człowiek w TVP, a ostatnie 10 lat pełnił funkcję redaktora naczelnego polskiej edycji "Newsweeka". Jednak jak się okazało, to już przeszłość. Tomasz Lis pożegnał się z tygodnikiem: - Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia - napisał dziennikarz na Twitterze. Wiele osób zastanawia się, co dalej z Lisem, jak potoczy się jego kariera. Pojawiły się komentarze internautów, którzy sugerują, że dziennikarz może pójść znaną już drogą, którą czasem podążają dziennikarze, i wejść w świat polityki. Czy w tym może być prawda? Tego na razie nie wiadomo. Pewnym jest jednak, że już kilkanaście lat temu nazwisko Tomasza Lisa pojawiło się w kontekście.

Tomasz Lis w sondażach prezydenckich

Tomasz Lis w styczniu 2004 roku został uwzględniony w sondażu prezydenckim przeprowadzonym wówczas dla tygodnika "Newsweek". Wtedy Lis był redaktorem "Faktów" TVN, ale jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w kraju trafił do sondażu prezydenckiego. To były jego złote lata, więc cieszył się ogromną popularnością. To sprawiło, że we wspomnianym sondażu uzyskał genialny wynik, czyli 43 proc. W tym samym sondażu pojawili się wówczas m.in.: Jolanta Kwaśniewska (która wg tego sondażu trafiłaby z Lisem do II tury wyborów prezydenckich i go pokonała, dostała wówczas 57 proc.), Andrzej Lepper, Lech Kaczyński i Donald Tusk. 

Z sondażu ze stycznia 2004 roku wynikało, że gdyby Tomasz Lis w drugiej turze znalazłby się z Lechem Kaczyńskim, to pokonałby go wynikiem 64 procent do 36. Andrzeja Leppera pokonałby z przewagą 80 proc. do 20 proc.

POD NASZĄ SONDĄ - W KTÓREJ POLECAMY WZIĄĆ UDZIAŁ - ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA POKAZUJĄCE, JAK PRZEZ LATA ZMIENIAŁ SIĘ TOAMSZ LIS

Sonda
Czy Tomasz Lis powinien wejść do wielkiej polityki?
Express Biedrzyckiej - Jarosław Gowin: Nie odrzucam pomysłu jednej listy
FB SE Czy Tomasz Lis  po odejściu  z „Newsweeka” powinien  wejść do polityki?

i

Autor: se FB SE Czy Tomasz Lis po odejściu z „Newsweeka” powinien wejść do polityki?