Tomasz Lis

i

Autor: Jacek Kurnikowski/AKPA Tomasz Lis

Wstrząsające

Tomasz Lis pokazał swoje pierwsze zdjęcie po trzecim udarze. Przyznał się ile ich miał

2022-10-08 19:57

Znany polski publicysta i dziennikarz Tomasz Lis opublikował na Twitterze zdjęcie ze swojego pierwszego biegu po udarze. Zdjęcie wykonano w maju 2020 r., o czym napisał w najnowszym poście. Podzielił się także tym, ile do tej pory przeszedł udarów.

Tomasz Lis i jego pierwszy trucht po udarze. Są zdjęcia

W swoim najnowszym poście na Twitterze Tomasz Lis podzielił się z obserwatorami zdjęciem z maja 2020 r. Ukazuje ono jego pierwszy bieg, 5 miesięcy po tym jak przeszedł swój trzeci w życiu udar. “Maj 2020, mój pierwszy trucht, pięć miesięcy po ostatnim, trzecim udarze. Bieg trwa” - napisał dziennikarz. 

Dziennikarz przeżył trzy udary. Wielokrotnie powtarzał, że nie wie, co mogło być ich przyczyną. – Teoria była przy pierwszym taka, że przy tętnie dwieście albo dwieście z groszami, urwała się jakaś blaszka miażdżycowa i poszła sobie żyłą lub tętnicą - mówił w kwietniu w podcaście “W cieniu sportu”. Po trzech udarach zdecydował się przebiec maraton, o czym pisał w swoich mediach społecznościowych.

Tomasz Lis to jeden z popularniejszych polskich dziennikarzy telewizyjnych. Jest on twórcą programu informacyjnego “TVN Fakty” i “Wydarzenia”. Był wielokrotnie nagradzany. M.in. otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 1999, trzy Wiktory, laureat konkursu Telekamery 2006. Był mąż Kingi Rusin, z którą ma dwie córki. W 2006 ich małżeństwo się jednak rozpadło i wzięli ze sobą rozwód.