Dariusz Stasiak

i

Autor: mat. prasowe

To urzędnik, a w rok zaoszczędził ćwierć miliona! Baron ze Ścinawy chce też władzy!

2021-06-12 0:23

Dariusz Stasiak, zwykły urzędnik ze Ścinawy, w ciągu roku odłożył ok. ćwierć miliona złotych! No, ale skoro zarabia się ponad pół miliona, to można tyle oszczędzać. Jednak pieniądze to nie wszystko o czym marzy zaradny samorządowiec.

O Stasiaku, zwanym Baronem ze Ścinawy, pisaliśmy w piątek. Ujawniliśmy, że w zeszłym roku zarobił – głównie w gminie Ścinawa – ponad 500 tysięcy złotych, co sprawiło że zainkasował dwa razy więcej, niż… prezydent Andrzej Duda!

Astronomiczne apanaże Stasiaka budzą powszechne oburzenie. Zwykli ludzie o takich kwotach mogą przecież tylko marzyć. Teraz okazuje się, że Stasiak połowę tego co zarobił, odłożył na konto – w sumie zgromadził na nim ok. 330 tysięcy złotych! (rok temu miał „tylko” ok. 70 tys).

Jest on radnym wojewódzkim i kilka miesięcy temu stał na czele puczu, który miał obalić władzę w dolnośląskim sejmiku. Plan był taki, aby rozbić koalicję Bezpartyjnych Samorządowców, z których sam się zresztą wywodzi, z Prawem i Sprawiedliwością. Jednak próba samorządowego zamachu stanu się nie powiodła, a Stasiak został z niczym i teraz jest w opozycji.

Są groźne dla otoczenia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany