Kaczyński udzielił wywiadu. Padły bardzo mocne słowa

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Kaczyński udzielił wywiadu. Padły bardzo mocne słowa

To przez niego Kaczyński odchodzi z rządu! Brat cioteczny prezesa PiS zdradza tajemnicę!

Jarosław Kaczyński (72 l.) z początkiem roku porzuci fotel wicepremiera i ma zająć się partią. Okazuje się, że prezes PiS szykuje się do wojny z odwiecznym rywalem, liderem PO Donaldem Tuskiem (64 l.). – Trzeba szykować partię na starcie, na bitwę z PO, z Tuskiem – mówi w rozmowie z „SE” Jan Maria Tomaszewski, brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego.

Misja Jarosława Kaczyńskiego w rządzie dobiega końca – to już pewne. Prezes PiS chce zewrzeć szeregi partii przed najważniejszym starciem wyborczym od lat. Jesienią 2023 r. naprzeciwko znowu stanie nie lada przeciwnik, bo sam Donald Tusk, który powoli odbudowuje pozycję Platformy Obywatelskiej. – Rozmawiałem z Jarkiem. Odchodzi z rządu na początku 2022 r. Trzeba szykować partię na starcie z PO, z Tuskiem – podkreśla Jan Maria Tomaszewski.

Nie przegap: Ujawniono prawdziwy powód odejścia Jarosława Kaczyńskiego. "Najważniejsza jest..."

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Taki obrót spraw nie jest zaskoczeniem dla ekspertów. – Nie dziwię się, że Kaczyński odchodzi z rządu, bo musi przygotować partię do wyborów. W PiS kotłuje się od wszelkich sporów, a zażegnywanie konfliktów wymaga ogromu czasu – komentuje politolog Antoni Dudek (55 l.). Nikt też nie ukrywał, że prezes PiS wchodzi do rządu, żeby zażegnać konflikt premiera Mateusza Morawieckiego (53 l.) i ministra Zbigniewa Ziobry (51 l.). – Jarosław Kaczyński utrzymał z daleka od siebie głównych przeciwników i wyraźnie dał inicjatywę Morawieckiemu – zauważa politolog prof. Kazimierz Kik (74 l.).

Pod sondą galeria zdjęć z Jarosławem Kaczyńskim: Koleżanka Kaczyńskiego zna go od 30 lat! Ujawniła, jaki jest naprawdę

Sonda
Czy Kaczyński powinien odejść ze stanowiska wicepremiera?

Nie przegap: Kaczyński zapowiedział, że odejdzie z rządu. Podano termin!

Teraz prezes PiS może skupić się na strukturach partyjnych i walce z Donaldem Tuskiem, ale ma zadbać również o swoje zdrowie. Jarosława Kaczyńskiego czeka operacja drugiej nogi, która wciąż przesuwana jest w czasie – ze względu na pandemię koronawirusa i natłok obowiązków wicepremiera.

Prezes Kaczyński odchodzi z rządu, bo musi zająć się partią i nogą – kwituje ważny polityk PiS.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Kaczyński chce być niekontrolowanym monarchą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE