Nowe twarze

To ona zaimponowała Kaczyńskiemu. Aleksandra Prorok z warszawskiej Woli

2024-02-11 17:36

Podczas Protestu Wolnych Polaków przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego głos zabrało młodsze pokolenie Polaków. - Bardzo się cieszę, że za mną stoją młodzi ludzie i ta młoda pani, która zabierała przede mną głos mówiła o sprawach gospodarczych - mówił później prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kim jest młoda kobieta, na którą uwagę zwrócił prezes PiS? To Aleksandra Prorok z Warszawy.

Co Kaczyński powiedział o młodej kobiecie?

W sobotę 10 lutego 2024 roku przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie odbył się Protest Wolnych Polaków. Grupa ta wyraża swój sprzeciw planowanym zmianom w Trybunale Konstytucyjnym. Jak to na takim proteście było sporo przemówień i wystąpień przedstawicieli uczestników i organizatorów protestu. Tymczasem głos jednej młodej kobiety szczególnie wpadł w ucho prezesowi PiS. Ten głos zabrała Aleksandra Prorok, radna warszawskiej dzielnicy Wola.  - My, jako młodzi, jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. My nie mamy kompleksów, że jesteśmy Polakami. Od władzy oczekujemy rozwoju i bezpieczeństwa, to tutaj chcemy żyć, to tutaj chcemy się rozwijać i pracować - mówiła młoda kobieta. I dodała: Jesteśmy jako Polacy bardzo ambitni, mierzymy wysoko, chcemy rywalizować z Francją, Niemcami. Chcemy, żeby nasza gospodarka była konkurencyjna, a żeby się tak stało, potrzebujemy wielkich projektów infrastrukturalnych. 

Do przemówienia młodej warszawskiej radnej nawiązał Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia. Słowa kobiety spodobały się także wielu internautom.

W galerii poniżej zobaczysz Aleksandrę Prorok, która zaimponowała prezesowi PiS!

Wielki protest rolników. Setki ciągników sparaliżowało ruch

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?