Siarkowska z dzieckiem w sejmie

i

Autor: Jakub Kaminski/East News Siarkowska z dzieckiem w sejmie

To może być jedna z pierwszych decyzji nowego marszałka. W Sejmie przymierzają się do zorganizowania klubiku dla dzieci

2023-11-21 4:32

W Sejmie obok klubów poselskich, wkrótce może powstać też… klubik. Z naszych informacji wynika, że marszałek Szymon Hołownia zapowiedział już spotkanie z posłankami i posłami, którzy wychowują małe dzieci. Przy Wiejskiej może powstać miejsce dla maluchów. - Dobry kierunek. Mamy nie powinny wybierać pomiędzy życiem rodzinnym i karierą polityczną – mówi Anna Maria Siarkowska, była posłanka PiS i Konfederacji.

Aleksandra Gajewska (34 l.) z KO przyszła do Sejmu z 4-letnim synkiem, co wywołało lawinę komentarzy. Przeważały te pozytywne, ale nie brakowało też głosów, że sala plenarna nie jest najlepszym miejscem dla dziecka. Jak udało nam się dowiedzieć, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, chce wyjść naprzeciw potrzebom młodych rodziców. Przekazał już szefom klubów, że chciałby zorganizować spotkanie z zainteresowanymi sprawą posłami.

- Sejm powinien dawać dobry przykład, a podobne rozwiązania powinny być w wielu dużych przedsiębiorstwach. To prorodzinne ruchy, powinniśmy podążać właśnie takim tropem – mówi nam Anna Maria Siarkowska. A zgadza się z nią, ponad politycznymi podziałami, Marcelina Zawisza z Lewicy Razem. - Klubik jest niezbędny. Harmonogram prac Sejmu często rozjeżdża się z rzeczywistością. Opieka powinna być zapewniona w godzinach, w których nie ma już żłobki, czy przedszkola – mówi nam posłanka Lewicy i dodaje, że w różnych budynkach sejmowych są sale, które można by było wykorzystać do takich potrzeb. 

Express Biedrzyckiej - Jan Maria JACKOWSKI

Szymona Hołownia - ile wiecie o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Gdzie urodził się Szymon Hołownia?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają