Szydło się poddała

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Szydło się poddała

To KONIEC! Beata Szydło już nie ma w Polsce czego szukać?! [SONDAŻ]

2019-09-10 20:00

Beata Szydło w glorii chwały pojechała do Brukseli, zdobywając grubo ponad pół miliona głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wydawało się, że wielka kariera stoi przed nią otworem. Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu wynika jednak zupełnie coś innego. Na domiar złego znany politolog twierdzi, że Szydło kojarzona jest z czymś wyjątkowo niedobrym.

Z badania jasno wynika, że najlepszym kandydatem PiS na premiera jest Mateusz Morawiecki. Ankieterzy o optymalnego kandydata na szefa rządu pytali wyłącznie wyborców PiS. Morawieckiego wskazało aż 66 proc. respondentów. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński (12 proc.). W badaniu fatalnie wypadła Beata Szydło, którą w fotelu premiera widziałoby zaledwie 4. proc. wyborców PiS! Tyle samo wskazań otrzymał Zbigniew Ziobro. Słabiej wypadł tylko Jarosław Gowin (2 proc.). Tymi wynikami zaskoczony nie jest politolog prof. Kazimierz Kik. - Głównym atutem politycznym i gospodarczym tego rządu jest Mateusz Morawiecki, zarówno w ujęciu krajowej gospodarki, jak i relacji z Unią Europejską - ocenił. Zdaniem prof. Kika Beata Szydło z kolei "postrzegana jest jako wiarygodny polityk", tyle że w "Europie zginie". - Ona jest politykiem typowym polskim, i to populistycznym - stwierdził.

CZYTAJ TAKŻE: Znamy PRAWDZIWY powód rezygnacji Schetyny. Co za UPOKORZENIE! Nowy SONDAŻ

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński wpadł we WŁASNE SIDŁA. Tusk zaciera ręce [ZDJĘCIA]

 Gdyby Prawo i Sprawiedliwość wygrało jesienne wybory parlamentarne, którego kandydata na premiera powinno wybrać?

i

Autor: Marcin Podziemski

Gorsze jednak jest to, że - zdaniem eksperta - Polacy kojarzą "złe relacje z Unią Europejską z premierostwem Beaty Szydło". - Mimo że jest ona dobrym politykiem, to jednak na potrzeby naprężonych relacji w Unii, to Morawiecki w tej chwili jest politykiem optymalnym - przekonywał prof. Kik.

Kiedy jest potrzebna "Szybka Pomoc" -  sprawdź TUTAJ >>>

TUTAJ MOŻESZ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ "NIESIOŁOWSKI" PIOTRA LEKSZYCKIEGO

Niesiołowski książka

i

Autor: SE Niesiołowski książka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE