Pikietowanie biura poselskiego Morawieckiego

i

Autor: Facebook.com/@kilerjcf Zdjęcia z transmisji na żywo

Tłumy pod biurem poselskim Morawieckiego. Słychać krzyki. Co tam się dzieje?

2022-06-28 13:55

We wtorek pod biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach pojawiła się ogromna grupa związkowców z Sierpnia 80. Pikietowali i krzyczeli, mając do premiera konkretne zarzuty. Ich zdaniem m.in. ze strony szefa Rady Ministrów zabrakło działań w celu ratowania ratowania systemu energetycznego kraju. Zebrani optowali za uporządkowaniem sprzedaży węgla indywidualnym odbiorcom.

Pikietowanie pod biurem poselskim Mateusza Morawieckiego

Na miejscu pojawiła się policja, której zdaniem zgromadzenie ma charakter nielegalny przez wzgląd na Światowe Forum Miejskie w Katowicach. Dodatkowo funkcjonariusze zapowiedzieli, że złożą wnioski w sądzie o ukaranie uczestników pikietowania – z zarzutem o wykroczenie. Związkowcy poinformowali, że "spotkali się z kolegami", a główne wejście do biura nie jest zablokowane w żaden sposób. Biuro poselskie znajduje się przy ul. Warszawskiej, a przed nim zobaczyć można było ponad 20 osób, które m.in. wykrzykiwały "Oszust ze Śląska, kłamca z Wrocławia". Na transparentach można było przeczytać: "Morawiecki - poseł ze Śląska, kłamca z Wrocławia", "Węgiel dla ludzi, nie dla spekulantów".

"Pan premier uważa dalej, że w Polsce nie jest potrzebna energia produkowana z polskiego węgla, tylko można tę energię ściągać z zagranicy. Ja się zgodzę z tym, że można ściągać z zagranicy, tylko trzeba wyjść i Polakom powiedzieć, że światło będziemy zaświecać jak choinkę na święta, bo ta energia będzie bardzo droga" - mówił Rafał Jedwabny z Sierpnia 80.

W rozmowie z PAP podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji przekazała, że policja dwa razy wzywała do opuszczenia okolic biura. "Kiedy poinformowali, że zgromadzenie jest rozwiązane i wezwali uczestników do rozejścia się, a ci nie zastosowali się do tego, wylegitymowano 27 osób, w tym organizatora" - powiedziała.

Włodzimierz Cimoszewicz: Morawiecki kłamie atakując opozycję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE