Edward Gierek, 1994r.

i

Autor: Piotr Bławicki/SUPER EXPRESS Edward Gierek, 1994r.

Wzruszony syn Edwarda Gierka pokazał jego grób 1 listopada. Padniecie na ten widok!

2021-11-01 19:56

Pamięć o Edwardzie Gierku, byłym I sekretarzu KC PZPR jest ciągle żywa. Widać to każdego roku podczas Wszystkich Świętych, kiedy na grobie byłego szefa państwa w PRL oraz jego żony Stanisławy, pojawiają się setki światełek. Tak też było dzisiaj, co pokazał na zdjęciach syn nieżyjącego prominentnego członka PZPR – prof. Adam Gierek.

Edward i Stanisława Gierek spoczywają na cmentarzu w Sosnowcu-Zagórzu. Zdjęcia ich grobu zamieścił dziś ich syn prof. Adam Gierek. Widać na nich, że grób jest cały przykryty zniczami, prawdopodobnie setkami zniczy. Zdjęcia zostały zrobione w ciągu dnia oraz po zmroku – to morze świateł robi piorunujące wrażenie. – Dziękuję bardzo za niekończące się dowody pamięci i szacunku oraz za chwile zadumy nad grobem moim rodziców – Edwarda i Stanisławy Gierek , dziękuję za złożone kwiaty i zapalone symboliczne znicze – napisał Adam Gierek i dodał, że grób znajduje się w Sosnowcu-Zagórzu, przy ul. Zuzanny.

Adam Gierek: Ojciec chciał, aby Polska była pomostem między Wschodem a Zachodem

Groby znanych Polaków na Powązkach w Warszawie

Edward Gierek umarł w 2001 r. Zapisał się w historii jako I sekretarz komunistycznej partii, który rozpoczął modernizację państwa. Okres jego rządów (1970-1980) nazywany jest dekadą gierkowską. To wtedy w Polsce wybudowano wiele mieszkań, dróg oraz linii kolejowych. Wówczas też rozwinął się przemysł, a PRL otworzył się nieco na świat: w sklepach pojawiły się zagraniczne zabawki, owoce cytrusowe i ruszyła w naszym kraju produkcja Coca Coli.

Morawiecki z żoną i dziećmi uczcił pamięć o ojcu. Zabrakło miejsca na znicze

Rządy Gierka są jednak przez ekonomistów źle oceniane, bo za tymczasowym sukcesem gospodarczym stało olbrzymie zadłużenie państwa, które w efekcie doprowadziło do silnego kryzysu i bankructwa PRL, a następnie do pierwszych wolnych wyborów i zmiany ustroju.

Sonda
Czy za Gierka było lepiej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany