Wybory parlamentarne 2023

Te twarze doskonale znacie! Najbardziej popularni kandydaci do Sejmu na Pomorzu [GALERIA]

Do wyborów parlamentarnych pozostał miesiąc, a partie podały swoich kandydatów. My przejrzeliśmy listy startowe z Pomorza. Ci kandydaci są znani od lat!

Wybory do Sejmu odbędą się 15 października 2023. Tego dnia Polacy zagłosują na polityków, którzy będą ich reprezentować w parlamencie. Częściej wybieramy tych, których znamy, bo mamy do nich większe zaufanie. O tym doskonale wiedzą politycy. Dlatego czołowymi kandydatami każdej z partii są osoby, które w polityce "siedzą" od lat.

Tych kandydatów do Sejmu na pewno znasz!

Na pierwszych miejscach list wyborczych w województwie pomorskim są politycy, samorządowcy, których niejednokrotnie widzieliśmy i słyszeliśmy. To postacie z lokalnej sceny politycznej, które pojawiły się się już wiele lat temu.

Tak jest w przypadku Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Z ich list startują samorządowcy, którzy do tej pory pełnili ważne funkcje dla naszego regionu. Są tutaj: prezydent, wojewoda czy radny miasta. Wielu z kandydatów to wieloletni posłowie.

Inaczej jest w przypadku Konfederacji. Tutaj znajdziemy sporo debiutantów. Mniej znanych osób jest także na listach Lewicy i Trzeciej drogi.

Najbardziej popularni kandydaci do Sejmu na Pomorzu

Express Biedrzyckiej - Joanna MUCHA