ks. Isakowicz Zaleski, Andrzej Duda

i

Autor: Art Service/Super Express

ALE OSTRO!

Takiej riposty od ks. Isakowicza-Zaleskiego Duda nie spodziewał się nawet w najgorszych snach! Ksiądz się nie hamował

2023-07-01 16:57

Andrzej Duda udzielił wywiadu, w którym został poruszony także temat rzezi wołyńskiej. W rozmowie na antenie radia Zet prezydent mocno odniósł się do słów ks. Tadeusz Isakowicza-Zaleskiego, który skrytykował ostatnią wizytę prezydent Dudy na Ukrainie. Gdy duchowny dowiedział się, co Duda odpowiedział na jego komentarz, nie hamował się i użył jeszcze mocniejszych słów!

W tym tygodniu Andrzej Duda był z wizytą w Kijowie. Jego wyjazd na Ukrainę skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który napisał na Twitterze: - Wyluzowany i uśmiechnięty Andrzej Duda odbył kolejną wycieczką na Ukrainę na koszt polskiego podatnika. Jednak znów nie miał odwagi zapalić znicz i pomodlić się nad "dołami śmierci", w których gniją kości dziesiątków tysięcy Polaków. Hipokryzja i tchórzostwo! - skomentował w mediach społecznościowych kapelan środowisk kresowych. Zapytany o te słowa Duda odparł: - Odpowiem tak: ja bym mimo wszystko wolał, gdyby ksiądz Isakowicza-Zaleski zajmował się tym, czym powinien zajmować się ksiądz.  Jak dodał: - Prowadzimy spokojną politykę, nie politykę biegania z widłami, tylko politykę spokojnego szukania porozumienia w sprawach trudnych historycznie, które liczą sobie wiele dziesięcioleci, są bardzo skomplikowane, są niezwykle bolesne dla istotnej grupy naszych rodaków. To jest tragedia rodzin, to jest pamięć, która musi być zachowana i to jest prawo każdej rodziny do tego, by mieć upamiętnionych swoich bliskich. Żeby było to miejsce, do którego można pojechać złożyć kwiaty, zapalić świece, dla ludzi wierzących, po prostu pomodlić się - powiedział prezydent w Radiu Zet. I przyznał, że: - To jest coś co, jestem przekonany, jest rozumiane przez obecne władze Ukrainy, z czym poprzednio były problemy. Ostatnim elementem, którego ja bym chciał jest jakaś próba podsycania nienawiści pomiędzy naszymi narodami, a ja niestety w ten sposób to odbieram - zaznaczył.

Pytany, czy Ukraina powinna przeprosić za Wołyń, prezydent odpowiedział, że powinniśmy mieć pojednanie w tej sprawie. - Potrzebna jest prawda historyczna, potrzebny jest szacunek dla ofiar i potrzebny jest szacunek i braterstwo wzajemnie, między narodami - powiedział Duda. 

Ksiądz Isakowicz-Zaleski reaguje na słowa Dudy. Ostra riposta

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zareagował także na te słowa z wywiadu prezydenta i na Twitterze umieścił kolejny wpis z ilustracją... przedstawiającą rysunkowego  rolnika: - Andrzej Duda, oskarżając Rodziny Ofiar Ludobójstwa, że "biegają z widłami", najwyraźniej nie chce pamiętać, czym zajmowali się jego chłopscy przodkowie. Nie chce też pamiętać, że prezydenturę zawdzięcza głównie 🇵🇱chłopom i ich potomkom, a nie tym, którzy ich mordowali i poniżali. 

Wieczorny Express - ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski